2 minuty čtení

Nápaditá kampaň srovnávající slavná místa přinesla Deutsche Bahn čtvrtinové navýšení tržeb

Na co létat do světa, když všechny vytoužené krásy najdete ve své rodné zemi? Kampaň železničního dopravce přinesla velmi pozitivní výsledky.

Lidé po celém světě dnes velmi rádi cestují, to není v době globalizace nic překvapivého. Přesto se občas zdá, že nadšení cestovatelé až příliš přeceňují zahraniční destinace oproti těm, které se nachází u nich doma. A právě toho se rozhodl chytře využít německý vlakový dopravce Deutsche Bahn ve své kampani.

Logika celé kampaně byla velmi jednoduchá - na co utrácet více než tisíc eur za letenku, abyste viděli něco, co můžete vidět díky lístku na vlak za 19 eur? A nutno uznat, že srovnávací fotografie jsou natolik povedené, že to v nejednom výletuchtivém Němci vyvolá pochybnosti, zda má zahraniční výlet smysl.

Kampaň "No Need to Fly - Around the World in Germany" byla navíc šikovně naplánovaná v rámci sociálních sítí, takže dokázala zasáhnout naprosto přesnou cílovou skupinu - tu, pro kterou je stejně jako sama dovolená důležité to, jak budou fotky z ní vypadat na Facebooku a Instagramu. Konverzní poměr tak dosáhl solidních 6,61 %.

A velmi pozitivní efekt dokazují také finanční výsledky, když v návaznosti na kampaň vzrostly tržby Deutsche Bahn o celých 24 procent.

Co myslíte, zvednou České dráhy hozenou rukavici?

#reklama #marketing #pr #cestovani #deutschebahn #nemecko

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.