Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.08.2019 2 minuty čtení

Další znamení blížící se krize? Američané začali ve velkém hledat burzovní indexy

Jistě znáte to staré pravidlo, že když do něčeho začnou investovat "uklízečky a taxikáři", měli byste od toho co nejrychleji dát ruce pryč. A stejné pravidlo platí pro všeobecný zájem veřejnosti o vývoj na burze.

Burziáni jsou na negativní zprávy z trhů relativně dobře psychicky připraveni. Dokáží si racionálně zhodnotit stav a podle toho přistoupit k obchodování i nakládání s finančními prostředky. Jasně, není to dokonalé, ale ve většině případů to udržuje trhy v relativním klidu.

Jenže jakmile začne burzovní zprávy sledovat i široká veřejnost, která si navíc ještě přisadí na žhavé tituly typu Beyond Meat či Lyft, můžeme čekat doslova divočinu. Nezkušeným investorům totiž stačí i menší impuls k tomu, aby začali nepromyšlené výprodeje. A to může nastartovat nebezpečnou spirálu.

Nedá se samozřejmě říct, že se jedná o znamení nevyhnutelných problémů, ale jak ukazují trendy vyhledávání na Googlu, americká veřejnost dění podrobně sleduje. A nemusí se jednat přímo o aktivní investory, i "obyčejný" občan může v návaznosti na burzovní dění učinit kroky, které ohrozí ekonomiku.

Jakmile si totiž veřejnost řekne, že například americko-čínská obchodní válka vypadá extrémně nebezpečně (a že média umí tento dojem vytvořit!), může dojít například k omezení výdajů v rámci střední třídy. A jak jsem tu už tento týden psal, jelikož ta nejbohatší vrstva už letos šetřit začala, stojí ekonomický růst právě na aktivitě střední třídy. Ta je nyní očividně v pozoru a pokud se jí něco znelíbí, pocítí to celý svět.

Trend vyhledávání Dow Jones Industrial Average
Trend vyhledávání S&P 500

#burza #ekonomika #recese #trh #investovani #trendy #google

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
2 minuty
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
2 minuty
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut