29.08.2019 4 minuty čtení

Chcete každý den/týden řídit jiné Porsche? Značka vám za předplatné 70 tisíc měsíčně vyhoví

Německý výrobce automobilů rozšiřuje svůj pilotní zákaznický program, který po dvou letech testování v americké Atlantě přinesl slibné výsledky, do dalších měst i další země.

#Porsche, které spadá pod koncern Volkswagen, rozšiřuje svou službu předplatného do čtyř nových měst ve Spojených státech a Kanadě a prohlubuje tak svůj experiment s flexibilním vlastnictvím automobilů i ve chvíli, kdy konkurence od tohoto konceptu ustupuje.

Německá značka luxusních vozů nově svou službu, kterou lze plně spravovat skrz mobilní aplikaci, nabídne v Las Vegas, San Diegu, Phoenixu a Torontu. Jde o druhou fázi pilotního programu, který začal před dvěma lety v americké Atlantě.

Služba má dvě úrovně, přičemž cena té vyšší s názvem #PorschePassport stoupne o 100 dolarů na 3100 dolarů měsíčně (71 000 Kč). Kratší varianta #PorscheDrive, která začíná na čtyřhodinovém pronájmu, bude se svou cenou začínat na 269 dolarech (6 200 Kč).

Expanze naznačuje, že se programu podařilo v Atlantě nalákat dostatečné množství klientů, kteří mají zájem jezdit v Porsche, ale nechtějí jedno doslova vlastnit.

Porsche celý projekt podle CEO severoamerické divize značky Klause Zellmera vytvořilo v reakci na rostoucí poptávku zákazníků po větší flexibilitě, individuální volbě a po možnosti mít toto všechno na svých mobilech.

Cílem je vybudovat novou klientskou základnu vlastníků vozů Porsche. A Zellmer ve svém oznámení expanze mimo jiné tvrdí, že program zatím dosahuje očekávaných výsledků.

"Tento inovativní přístup Porsche nám již otevřel dveře ke zcela nové klientele. Za první rok a půl se členy pilotního programu Passport v Atlantě z 80 % stali lidé, kteří před tím nikdy Porsche nevlastnili."

Služba ve svých obou úrovních zákazníkům nabízí až 20 aktuálních modelů značky z její stávající modelové řady. Měsíční plán Porsche Passport navíc svým členům nabízí neomezenou možnost mezi jednotlivými modely dle libosti měnit. Můžete tak doslova každý den jezdit v jiném Porsche.

Nejlevnější verze měsíčního předplatného vyjde na 2100 dolarů (48 000 Kč) a nabízí výběr z 8 modelových variant. Dražší plán za 3100 dolarů zahrnuje dalších 12 výkonnějších modelů. Klienti, kteří o vstup do programu Passport zažádají, musí zaplatit aktivační poplatek 595 dolarů a vyčkat na schválení svého členství, které je závislé na výsledku kontroly jejich bezúhonnosti a finančního stavu.

Druhá varianta Porsche Drive, která vzešla z programu Passport, je navržena pro osoby, které nepotřebují autem jezdit každý den, ale chtějí mít občas přístup k luxusním sportovním vozům či SUV značky Porsche (například na rande nebo na víkendový výlet).

Členové programu si mohou zvolený vůz Porsche pronajmout minimálně na čtyři hodiny, přičemž ceny se pohybují od 269 dolarů za čtyři hodiny v modelu #Macan, 718 #Cayman nebo #Boxster až po 2909 dolarů (67 000 Kč) za týdenní používání modelu #911.

Bez ohledu na zvolený plán si členové svá vozidla i vše ostatní objednávají skrz aplikaci Passport. Vozy jim následně jsou přistaveny a následně i odvezeny z jimi preferovaného místa profesionálními řidiči společnosti.

Porsche zveřejnilo i zajímavé výsledky z průběhu první fáze svého programu, který začal v Atlantě fungovat v roce 2017. Během pilotního období byla průměrná doba předplatného 4 měsíce. Nejčastějším důvodem, proč zákazníci své #predplatne rušili, byly podle značky dlouhodobé cestovní plány členů. Toto naznačuje, že model měsíčního předplatného zákazníkům skutečně poskytuje požadovanou flexibilitu.

Uživatelé předplatného Passport v průměru podle Porsche své modely mění 2,5krát za měsíc. 50 % členů si nový vůz výměnou za ten dosud používaný nechává přistavit zpravidla před dům, 30 % provádí výměnu v práci a zbytek na jiných místech, například u kaváren nebo restaurací.

Porsche tak dost možná našlo lukrativní mezeru na trhu, kterou řada konkurenčních značek až dosud považovala za nedostatečně zajímavou. Protože kdo by chtěl každý týden jezdit v jiném luxusním sporťáku s možností večer si u televize vybrat jiný model, který na něj ráno bude čekat před domem, že?

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Hezká nabídka, ale prozatím odmítnu :D
    +1
    • Moc zajímavá služba, dokážu si představit, že to mnoha lidem, kteří nepotřebují jezdit každý den autem hodiny do práce a z práce v amerických zácpách, může dávat smysl. A že jde vše podstatné dělat skrz mobilní aplikaci, je třešinka na dortu.
      +1