Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
29.08.2019 2 minuty čtení

Unikátní setkání: Jack Ma s Elonem Muskem diskutovali o budoucnosti a v mnohém se neshodli

V čínské Šanghaji se odehrálo unikátní setkání. Dva veleúspěšní podnikatelé, Jack Ma a Elon Musk, zde diskutovali na téma budoucnosti a umělé inteligence.

Oba jsou miliardáři, oba vytvořili firmy, které zná doslova celý svět. Co se ovšem týká budoucnosti lidstva, na to má každý z nich svůj vlastní pohled.

Zatímco Elon #Musk je přesvědčen o tom, že umělá inteligence bude brzy chytřejší než člověk a lidstvo by si proto mělo dávat opravdu velký pozor, aby se mu vývoj nevymkl z rukou (třeba tím, že si lidé nechají do hlavy implantovat čipy a tím zvýší svou výkonnostní úroveň), Jack Ma si myslí, že mezi člověkem a stroji bude panovat harmonie, protože člověk bude vždy ten chytřejší.

Dva slavní vizionáři se nehodnou ani v otázce osidlování vesmíru, zejména pak Muskova oblíbeného Marsu. Zakladatel Tesly a SpaceX vidí v cestě na #Mars jednu z možností, jak zachránit lidstvo před úplným vyhynutím. Jack #Ma zase, jakkoli Muska obdivuje, patří mezi zastánce ochrany naší vlastní planety. Lidé, kteří pracují na zlepšení života na Zemi, jsou podle zakladatele giganta Alibaba důležitější.

Nebudu se tu zbytečně rozepisovat, podívejte se raději na celou diskuzi mezi Jackem Ma a Elonem Muskem, je to zajímavá podívaná a netrvá déle než obědová pauza.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím