27.08.2019 2 minuty čtení

Naprosto geniální a jednoduché cvičení, které používají manažeři v Googlu k motivaci zaměstnanců

Když dojde na motivaci zaměstnanců, hodí se každá dobrá rada. O to víc, pokud je ta rada od těch nejúspěšnějších na trhu. V Googlu totiž vědí, jak o své lidi pečovat.

Pokud už s vedením lidí máte svou zkušenost, jistě mi dáte za pravdu, že to není vůbec nic jednoduchého. Lidé jsou různí, a když k nim nepřistupujete s dostatečným pochopením a tak trochu znalostí psychologie, čekají vás mnohé komplikace.

Americký technologický gigant #Google je ve světě naopak velmi známý tím, že z hlediska managementu a vedení lidí žádné komplikace nepřipouští. Ve firmě založené v roce 1998 dávají opravdový důraz na kvalitní a motivující vedení zaměstnanců. V rámci vzdělávání manažerů pak nechybí důkladné studium, analytická data, měření, testování a vyhodnocování, aby byly zaručeny co nejlepší výsledky.

Ačkoli mohou, tak jako všude, existovat výjimky, drtivá většina zaměstnanců kalifornské firmy vám potvrdí, že jsou ve své práci spokojení. A přesně k tomuto stavu pomáhá jedno cvičení, které manažeři Googlu provádějí se svými podřízenými.

Jak toto cvičení s názvem "One Simple Thing" vypadá? Šéf jednoduše členům svého týmu řekne, aby si napsali své cíle či úkoly na nejbližší období. Nikoli však pracovní, ale pouze ty životní, volnočasové. 

Příklady cílů v rámci cvičení "One Simple Thing":

- Třikrát týdně si udělám hodinovou přestávku na cvičení

- Dvakrát týdně odejdu z kanceláře před 18. hodinou, abych si doma stihl/a hrát s dcerou

- Nebudu číst emaily o víkendu

- Na týdenní dovolené v tomto čtvrtletí se úplně odpojím od práce

Že jste o něčem takovém ještě neslyšeli? V tom je právě to kouzlo! Jelikož zaměstnanci se ke splnění těchto cílů zavazují, manažer jím tím jasně dokazuje, jak mu záleží na jejich osobní pohodě a štěstí. A co je nejdůležitější, samotné dodržování těchto úkolů skutečně vede k větší psychické vyrovnanosti a vyváženému životu.

Pokud právě nyní řešíte, jak motivovat své podřízené a jak zařídit, že budou podávat kvalitní pracovní výkony bez pocitu vyhoření a stresu, vyzkoušejte tento jednoduchý trik a uvidíte, že z toho budou těžit úplně všichni.

#management #podnikani #zamestnanci #motivace #vykon #prace

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.