Šokující procento lidí dle nové studie lituje toho, jak prožili své životy

Když se na celou záležitost podíváte pořádně, můžete v ní najít i pozitivní aspekt.

Dnešní doba je plná paradoxů. Žijeme v hustě obydlených městech, máme se z historického pohledu extrémně dobře a reálně nám nic esenciálního k přežití nechybí. Přesto se vyspělé západní země potýkají s epidemií samoty, rostoucím počtem případů depresí či úzkostí a velké procento mileniálů není stále se svými životy spokojeno.

Nyní k těmto pesimistickým statistikám můžeme přidat další - dle nové studie je nečekaně velké procento populace zklamáno tím, jakým způsobem doposud žili svůj život.

Britská nezisková společnost Remember a Charity se v průzkumu zeptala celkem 2000 osob na to, jaký mají názor na životní volby, které již učinili.

4 z 10 dotázaných přiznalo, že kdyby mohli, udělali by vše jinak. Někdo by mohl namítnout, že takový nával zklamání je zřejmě přímým důsledkem Brexitu.

#Studie však poskytla detailnější pohled na kořeny toho, proč lidé svých rozhodnutí litují. Mnoho lituje toho, že příliš mnoho pracovali. Další litují, že víc necestovali. A ti z dotázaných, kteří jsou již rodiči, se zároveň velmi obávají toho, jaký odkaz po sobě svým dětem zanechají.

Většina z dvou tisíc dotázaných Britů přiznala, že očekávají, že si na ně jejich blízcí budou pamatovat jako na náladové a nervózní.

Toto je opravdu bolestivý pohled, který se staví do opozice proti světu technologií, který konstantně tvrdí, že svět udělal lepším. Ano, většina dotázaných mezi svými "hříchy" vyjádřila lítost i nad tím, kolik času tráví bezmyšlenkovitě na svých telefonech.

Remember a Charity to však tak pesimisticky nevidí. Mnoho litujících si lidí podle nich zároveň dle svých odpovědí uvědomuje, že stále mají čas na to, aby se změnili a prožili vše, co se jim dosud nepodařilo.

Na výsledcích studie lze však najít ještě větší důvod k optimismu. Zdá se totiž, že 60 % všech dotázaných na svých životech ničeho zásadního nelitují. To je ve skutečnosti velmi slušné číslo. Zajímalo by mě, jaké je jejich tajemství... snad to není sebezapírání.

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.