10.09.2018 3 minuty čtení

Australský premiér: Blockchain představuje obrovskou příležitost

„Existují masivní příležitosti, které může zpřístupnit právě blockchain“, řekl Scott Morrison, nově jmenovaný australský ministerský předseda. Dále dodal, že zmiňovaná technologie transformuje nejrůznější oblasti bankovnictví jako je ukládání klientských dat a jistojistě způsobí reformu bankovního systému, tak jak ho známe dnes.

Scott John Morrison, před časem jmenovaný australský premiér nedávno odhalil, že provedl důkladný průzkum kryptoměn. Ministerský předseda prozradil, že odhalil významný potenciální přínos technologie blockchainu v oblasti nejenom klientských dat, kterou by bylo možné v Austrálii aplikovat.

Morrison sdílel svůj pozitivní výhled na příležitosti v oblasti blockchainu v rozhovoru s CEO společnosti CryptoLabs Timem Meyerem, která poskytuje zájemcům těžařská zařízení a případně dokáže i zřídit a provozovat krypto platební systém.

Přeměna australského bankovního sektoru

Meyer se nejprve tázal, zda technologie distribuované účetní knihy může podle předsedy vlády pomoci zefektivnit bankovní transakce. Podle Morrisona blockchain není vhodným nástrojem k odstranění neefektivnosti bankovního sektoru, nicméně se domnívá, že systémy založené na technologii distribuované účetní knihy pomůžou k transformaci australského bankovního systému, a to především v oblastech spotřebitelských dat a napomůže k připravované reformě otevřeného bankovnictví.

Austrálie od 1. července příštího roku přechází na uzavřenou bankovní legislativu, která umožní přístup ke klientským záznamům pouze důvěryhodným a akreditovaným institucím. Data navíc budou zpřístupněna pouze s výslovným souhlasem a pouze pro účely, které klient výslovně povolí.

Premiér a předseda vládnoucí liberální strany k tématu uvedl: “Aplikace technologie distribuované účetní knihy a blockchainu, přinese obrovskou příležitost pro zájemce o vstup na bankovní trh, kteří se stanou vítanou konkurencí současných velkých bankovních domů.“

Velmi významný je fakt, že Morrisonovy pozitivní pohledy na potenciál nové technologie přicházejí v době, kdy jihoaustralský Nový Jižní Wales uvedl, že do konce roku zavede novinku v podobě digitálních řidičských průkazů, kterým bude základem právě technologie blockchainu.

Digitální řidičská oprávnění

Jak uvedlo místní zpravodajství, nově vyvinutá platforma TrustGrid od australské kybernetické bezpečnostní společnosti Secure Logic bude jednou z klíčových součástí architektury licencování místních řidičů.

Beta zkušební verze digitálního řidičského průkazu bude zahájena v Sydney, hlavním městě Nového Jižního Walesu, v listopadu. Více než 140 tisíc licencovaných řidičů v regionu Eastern Beaches bude mít možnost využít elektronickou na blockchainu založenou řidičskou licenci. Digitální identifikační číslo řidiče bude moci být využito při policejních kontrolách, namátkových kontrolách dokladů nebo také předloženo pro získání vstupu do místních mládeži nepřístupných barů.

Platforma TrustGrid má být bezpečnou decentralizovanou a nezměnitelnou účetní knihou transakcí. Santosh Devaraj, generální ředitel Secure Logic uvedl o blockchainové platformě toto: “Může pomoci zastavit sofistikované podvodníky, kteří si mohou relativně snadno vytvořit falešnou identitu. Příliš často jsou detaily řidičských oprávnění kontrolovány pouze povrchně letmým pohledem, což způsobuje problémy. Nyní je lze odstranit právě kryptografickými mechanismy.“

Toto není zdaleka první příklad pozitivní adopce kryptoměn a blockchainu v Austrálii. Australský premiér je pouze další z řady podporovatelů. Zdá se, že právě u protinožců by tato nová technologie skutečně mohla nalézt zemi zaslíbenou.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.