22.08.2019 2 minuty čtení

CEO Bank of America nevěří, že se blíží krize, má k tomu totiž jeden prostý důvod

Krize, recese, krach. Snad o ničem jiném se dnes po celém světě nemluví častěji. Někdo říká, že samotná recese už pomalu a nenápadně začala, jiní jsou naopak naprosto klidní a brzké krize se neobávají. CEO Bank of America patří do druhé skupiny.

Dlouhotrvající americko-čínská obchodní válka cloumá světem a velká část odborníků a investorů už se připravuje na nejhorší. Ani jedna ze stran totiž nevypadá, že by chtěla ustoupit. Naopak, tlak se stupňuje a do obchodních válek se zapojují další státy včetně Evropy. Klid trhům nedodávají ani ohromné protesty v Hong-Kongu.

Brian Moynihan, šéf Bank of America, však i nadále patří do skupiny těch, kteří jsou přesvědčeni, že nás krize ani přes dramatické dění ve světě v blízké době nečeká. 

Proč?

Podle Moynihana je jasný důkazem toho, že je ekonomika stále ještě v pořádku, neutuchající chuť obyvatel nakupovat. 

Jednoduše - dokud lidé utrácejí, nemáme se čeho obávat.

V loňském roce utratili zákazníci ve Spojených státech částku přesahující 2 biliony dolarů, tedy rekordní množství peněz. Jak ovšem doplňuje Moynihan, číslo se i nadále zvyšuje a i letos můžeme očekávat nový rekord.

"Meziročně vzrostl objem utracených peněz zákazníky o 5,9 %. To znamená že američtí zákazníci utratili za poslední rok o 120 miliard dolarů více, než za stejné období rok předtím, což je trend, který nepochybně udrží americkou ekonomiku ve skvělé formě," řekl Moynihan v rozhovoru pro server CNBC.

Je pravdou, že díky pokračující nákupní horečce dosahují maloobchodníci jako Target či Walmart rekordních výsledků, ale opravdu stačí toto jediné hledisko k tomu, abychom si v klidu dali nohy na stůl a přestali se připravovat na propad trhů?

#ekonomika #bankofamerica #recese #investice #usa #zakaznici

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.