22.08.2019 5 minut čtení

Ranní zprávy 22.8.2019: Hledá se Community Manager, maloobchod uklidňuje obavy z recese a Trump...

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Dnes z trochu jiného soudku. Věříme, že #Warengo v sobě má globální potenciál, chceme ho neustále posouvat kupředu a již příští rok s ním expandovat za hranice. Brzy nás v core týmu bude 5, protože přijmeme nového parťáka s nadšením pro byznys, výbornými komunikačními schopnostmi a ambicí růst na pozici Community Manager. Nyní je otázkou, kdo z vás tím pátým bude. Pokud si myslíte, že byste to mohli být právě vy, nebo o ideálním kandidátovi víte, neváhejte a pro podrobnější informace klikněte ZDESoustřeďte se dnes na to, aby vám žádná příležitost neproklouzla mezi prsty!

-----

Slova dne

„Dánsko je velmi unikátní země s úžasnými lidmi, ale vzhledem ke komentářům premiérky Frederiksenové, že nemá zájem diskutovat o prodeji Grónska, jsem se rozhodl odložit naše setkání naplánované za dva týdny na jindy.“

Americký prezident Donald #Trump byl raněn, a tak trucuje. Na začátku září měl navštívit Kodaň a setkat se s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou, stejně jako s premiérem Grónska Kimem Kielsenem. Premiérka však poté, co vyšlo najevo, že Trump mlsně pokukuje po Grónsku, již dopředu avizovala, že během setkání nebude mít zájem o tomto tématu diskutovat: "#Gronsko není na prodej. Grónsko není dánské. Grónsko patří Grónsku. Pevně doufám, že jde o vtip." To Trumpa popudilo natolik, že oznámil zrušení své plánované oficiální návštěvy Dánska.

-----

Čísla dne

65 %

Zpráva Světového ekonomického fóra tvrdí, že 65 procent dětí, které začaly v chodit na základní školu v roce 2017, bude v dospělosti pracovat v zaměstnání, které zatím neexistuje a na které je jejich dnes získávané #vzdelani nedokáže adekvátně připravit. Školy se proto snaží rychle investovat do technologií a přinášet je svým žákům a studentům, ale u milionů z nich to s jistotou nestihnou včas. Odhady hovoří o tom, že celosvětové výdaje na výukové technologie se mezi léty 2018 až 2025 zdvojnásobí na 341 miliard dolarů (více než 7,8 bilionu korun).

-----

Vítěz a poražený

Target +20.43 % (103.78 USD)

Americký maloobchodní řetězec #Target má za sebou z pohledu akcií nejúspěšnější den ve své historii. Společnost včera de facto ovládla celou obchodní seanci a táhla s sebou nahoru celou Wall Street. Výborné výsledky za Q2 a zvýšení výhledu zisku pro letošní rok totiž ukazuje nejen to, že se společnosti aktuálně výjimečně dobře daří, ale také že americký #maloobchod je stále zdravý, což mírně rozptýlilo obavy investorů z možné recese. Akcie společnosti v reakci přidaly více než 20 % a vystoupaly na nové historické maximum, přičemž poprvé překonaly hranici 100 dolarů za akcii.

Toll Brothers -4.47 % (35.26 USD)

Na negativní vlně se včera jako jedna z mála vezla společnost #TollBrothers, developer luxusních nemovitostí, který se dle zveřejněných výsledků za Q2 potýká s poklesem poptávky. Pokles zájmu o tento typ bydlení ze strany bohatých osob je dle analytiků dalším možným ukazatelem hrozby zpomalení americké ekonomiky.

-----

Burza

Úterní obchodování výrazným způsobem optimisticky ovlivnily hospodářské výsledky retailových obchodů Target a Lowe’s, které společně s dříve zveřejněnými výsledky společností Walmart a The Home Depot ukazují, že americký maloobchod je ve velmi dobré kondici a nevykazuje žádné znaky recese. Indexy #WallStreet v reakci posílily o necelé procento. Pokud je nějaká #recese v USA opravdu na obzoru, velmi pravděpodobně se blíží mnohem pomaleji, než tvrdí některé poplašné zprávy.

-----

Bleskově

Řetězec #Lidl řeší v Česku vážný problém. V mletém máku značky Belbake s datem trvanlivosti 9. dubna 2020, který ve svých regálech zákazníkům nabízí, se totiž našel kodein a morfin. Obchod nyní vyzval své zákazníky, aby v případě, že doma mletý mák dané šarže mají, balení vrátili na prodejnu. Další problém Lidl objevil u obilných sušenek Tastino s chia semínky, které obsahují lepek i přesto, že na obalu tuto informaci nesdělují. 

Čínský internetový gigant #Alibaba odložil svůj plánovaný vstup na hongkongskou akciovou burzu. Nabídka akcií za 15 miliard dolarů (349 miliard Kč) se tak z konce srpna odkládá na neurčito. Důvodem jsou stále probíhající protesty, které nabourávají finanční i politickou stabilitu regionu.

#Amazon chce v Česku od září zvednout mzdy. Pracovníci logistického centra v Dobrovízi u Prahy si polepší o 10 % a jejich nová hodinová mzda bude 160-175 Kč. Hrubá mzda vedoucích pracovníků vzroste na 205-225 korun za hodinu. Podle společnosti zvýšení mezd nemá nic společného s hrozbami zaměstnaneckých stávek před Vánocemi, které se nedávno objevily ze strany odborářů.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi (a kompletním titulkem) do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.