3 minuty čtení

Nová zakázka v námořním průmyslu pro ABB

Společnost ABB dodá integrované systémové balíčky pro dva lodní bagry postavené firmou Keppel Offshore & Marine pro společnost Van Oord. Zajistí tak první komplexní automatický a navigační systém pro námořní průmysl

ABB připraví dodávku v rámci unikátní zakázky největších lodních bagrů pro evropského koncového zákazníka. Systém zahrnuje integrované elektrické zdroje a automatizační, kontrolní a navigační sady koncových sacích násypek s kapacitou 10 500m3. Ty budou dodány holandské těžební a lodní společnosti Van Oord. Obě plavidla s dvojitým dieslovým motorem jsou montovány v singapurské loděnici Keppel Offshore & Marine a budou dodány v roce 2021.

"Speciální pozornost byla věnována efektivitě obou plavidel," uvádí Jaap de Jong, člen managementu námořní společnosti Van Oord. "Jejich systém je vysoce sofistikovaný a musí být také velmi flexibilní. ABB prokázala pružnost jako systémový dodavatel všech součástí v oblasti automatizace, navigace a kontrolních systémů těžby. Zároveň je také schopna adaptovat zařízení na optimalizovaný ovládací software vyvinutý firmou Van Oord a vychází z našeho zaměření na trhu. Těšíme se na uvedení obou plně integrovaných plavidel do plného provozu."

Rozsah dodávky zahrnuje generátory, hlavní rozvaděče, distribuční rozvaděče, pohonné systémy s propojenými kontrolními systémy a transformátory. ABB rovněž dodá energetický ovládací systém, poplachové zařízení a ovládací systémy plavidel založené na technologii ABB AbilityTM System 800xA, stejně jako výrazně kompatibilní kontrolní systém, který umožní zvýšit výkonnost těžebních operací.

Mimo standardní zařízení ABB dodává také kompletní překlenovací řešení včetně uživatelsky přizpůsobených ergonomických konzolí, systému dálkového ovládání, pilotní křesla a navigačního systému. Jako součást navigačního balíčku zapojí ABB integrovanou navigační technologii Synapsis NX INS od firmy Raytheon Anschütz. Předností systému jsou multifunkční pracovní stanice, autopilotní a záznamový kontrolní systém, radary, navigační senzory, které plně propojují technologii ABB pro pohon, automatizaci a kontrolu.

Na míru vyvinuté řešení a integrace navigačních, řídících, automatizačních a kontrolních systémů snižuje počet hardwarových položek nezbytných na ovládacím panelu a zvyšuje celkovou úroveň bezpečnosti a výkonnosti provozu. Diagnostické námořní systémy ABB Ability™ umožňuje monitorování formou vzdáleného přístupu, zatímco datová analýza umožní prediktivní údržbu, plánované servisní zásahy či dokonce vzdálenou technickou podporu obou nových plavidel. Podporu budou mít díky sedmi provozovaným pevninským provozním námořním a přístavním centrům od ABB.

"V souladu s vizí ABB pro provázané elektrické, digitální a námořní průmysly se můžeme pochlubit výhodou zavedené značky dodavatele integrovaných energetických, automatizačních a navigačních systémů pro námořní bagry firmy Van Oord," zmiňuje Juha Koskela, výkonná ředitelka divize ABB pro námořní dopravu. 

"Projekty výstavby obdobných velmi komplexních plavidel těží z výkonnosti zkušených integrátorů schopných dodat komplexní balíček. Globální síla ABB s lokálním zapojením do námořního průmyslu opět dokázala rozhodující partnerství s předními světovými loděnicemi."

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.