21.08.2019 2 minuty čtení

9 TED Talků, které by vám doporučil Bill Gates

Můžete si přečíst knihu, kterou Gates nazval "jednou z nejdůležitějších", jaké kdy četl, nebo se podívat na tyhle skvělé TED Talks, které odprezentoval její autor.

Bill #Gates jednou řekl, že kniha "Faktomluva - Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět - a proč jsou věci lepší, než vypadají" je "jednou z nejdůležitějších knih", jaké kdy přidal do své knihovny. 

Její autor #HansRosling, mimochodem úžasně chytrý člověk, při psaní použil statistiky z řady renomovaných zdrojů, aby ukázal, že svět se díky rozumu, vědě a technologiím stává lepším místem.

Šlo mu o to ukázat fakticky podložený názor, který je v rozporu s populárním dojmem mainstreamu (často podporovaným ultra-konzervativními miliardáři, kteří na šíření pesimismu vydělávají), že svět se rychle a nekontrolovatelně řítí do pekla.

Gates však není ani zdaleka člověkem, který by věřil, že se svět zlepší sám od sebe a zcela automaticky. Právě naopak, je dnes považován (a právem) za jednoho z největších a nejefektivnějších filantropů, jaký kdy existoval - titul, který si může přidat k jednomu z nejúspěšnějších žijících podnikatelů.

Vzhledem k tomu, jak klíčovým lídrem a inspirativním člověkem dnes Gates je, bylo by hloupé ignorovat myšlenky, o kterých prohlásí, že mu přijdou zajímavé.

Mimo Roslingovy knihy Gates jednou sdílel i Roslingovo video - jednu z prezentací, které Rosling uskutečnil v rámci #TED Talks. Pokud si Faktomluvu plánujete přečíst (nebo už jste ji přečetli), těchto 9 populárních vystoupení na TEDu je výborným doplňkem:

1. The Best Stats You've Ever Seen

 

2. How Not to Be Ignorant About the World

 

3. Global Population Growth: Box by Box

 

4. Religion and Babies

 

5. Why the World Population Won't Exceed 11 Billion

 

6. The Magic Washing Machine

 

7. New Insights on Poverty

 

8. Asia's Rise: How and When

 

9. The River of Myth

 

#osobnirozvoj #veda #technologie 

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.