21.08.2019 2 minuty čtení

Česká asociace franchisingu - poslání

Proč Česká asociace vznikla a co si vytkla za cíl?

Franchising se do České republiky dostal ze zahraničí po roce 1991. 

Absence zkušeností a právní legislativy nebudily u podnikatelů velkou důvěru a franchising se nerozvíjel právě rychlým tempem. Proto v roce 1993 vznikla Česká asociace franchsingu, která mohla podnikatele a investory díky seminářům, odborným článkům a poradenství seznámit s fungováním tohoto odbytového systému.

Dnes se ovšem situace mění. Franchising se stal "módní" záležitostí, je velice výhodný a pro mnohé podnikatele znamená bezpečnou zónu s poměrně značnou pravděpodobností návratu vloženého kapitálu.

Činnost České asociace franchisingu je zaměřena na podporu rozvoje stávajících franchisových systémů a vytváření příznivějších podmínek pro rozvoj tohoto způsobu podnikání. 

Asociace si vytkla za cíl:

  • informovat laickou i odbornou veřejnost (semináře, workshopy, výstavy)
  • reprezentovat franchising a být jeho odborným garantem
  • slučovat podnikatelské subjekty, které aktivně, úspěšně a trvale působí v oblasti franchisingu
  • poskytovat svým členům a zájemcům o franchising informační podporu a servis, napomáhat při získávání odborných znalostí, kontaktů a referencí
  • napomáhat českým podnikatelským subjektům při "exportu" jejich konceptu do zahraničí, ale i "importu" osvědčených zahraničních konceptů na český trh
  • spolupráce s institucemi, asociacemi na české, evropské i mezinárodní úrovni

A jestli se nám to daří? Můžete posoudit sami. Pište, volejte, rádi se s Vámi setkáme a veškeré možnosti naší spolupráce projednáme.

Více na www.czech-franchise.cz.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.