21.08.2019 3 minuty čtení

Vše je zapomenuto? Dvojčata Winklevossova jednají o spolupráci s Facebookem a jeho Librou

Tyler a Cameron Winklevossovi, velcí býci na Bitcoinu a zakladatelé kryptoburzy Gemini, tvrdí, že jsou otevřeni partnerství se svým úhlavním nepřítelem Markem Zuckerbergem.

Dvojčata v rozhovoru pro CNN prohlásila, že nechtějí, aby známý a dlouhou dobu trvající spor se Zuckerbergem, který nakonec skončil mimosoudním vyrovnáním, stál v cestě potenciální spolupráci.

"Facebook byl sporem, ale nijak doopravdy nedefinoval, kdo jsme jako lidé. Gemini naši osobnost, naše hodnoty a naše zájmy reprezentuje mnohem lépe," řekl v interview Tyler #Winklevoss.

Na dotaz, zda se v kryptoměnách schyluje k dalšímu střetu Winklevossů a Zuckerberga s jeho novou kryptoměnou Librou, bratři odpověděli, že to tak nevidí. Ve skutečnosti se totiž aktuálně zajímají o svůj potenciální návrat do Facebooku právě skrz partnerství a spolupráci na projektu #Libra.

"Myslím si, že v budoucnu nastane den, kdy bez kryptoměn nebudeme schopni žít ani si představit, jaký byl svět bez nich," tvrdí Cameron Winklevoss.

Dvojčata by díky své proaktivní veřejné podpoře regulačních záležitostí okolo kryptoměn mohla ve skutečnosti být pro Facebook atraktivním partnerem. Jeho Libra zatím nemá příliš dobré PR, když své pochybnosti o Zuckerbergově kryptoměně vyjádřili jak někteří politici, tak banky a regulační úřady z celého světa.

Tyler a Cameron prozradili, že aktuálně jednají o svém vstupu do Libra Association, nezávislého konsorcia pro chystanou kryptoměnu Facebooku.

Oba však v rozhovoru také zdůraznili, že zatím o Libře nemají veškeré detaily, aby se mohli zodpovědně rozhodnout, zda do asociace opravdu vstoupí a také zda budou mít zájem mít Libru na své burze Gemini.

#Facebook, respektive Libra Association, se ke komentářům Winklevossových odmítla vyjádřit. Ti mimo jiné podotkli, že Facebook je možná prvním technologickým titánem, který to zkouší s vlastní kryptoměnou, ale určitě nebude poslední.

"Internetové společnosti mají podle mě krypto strategie a mnoho z nich nyní přemýšlí o vlastních kryptoměnách. Pravděpodobně budou sledovat Libru a Facebook, aby viděli, jak se jim bude dařit," řekl Cameron, který předpovídá, že dalšími následovníky Facebooku budou Amazon, Apple, Netflix a Google, přičemž za zvlášť zajímavý považuje Amazon:

"Amazon může pravděpodobně dostat balík kamkoliv na světě, i kdyby bylo potřeba poslední míli dojet na terenní motorce. Je ironii, že fyzické věci umíme přesouvat po celém světě a zároveň máme do některých částí světa dostat peníze".

Na kryptoměny však se zájmem nepohlíží jen velké společnosti. V minulém týdnu Čínská lidová banka, centrální banka Číny, oznámila, že má téměř připravenou svou vlastní kryptoměnu, konkurenci pro #Bitcoin, přičemž naznačila, že měna byla minimálně z části ovlivněna právě plánem Facebooku vydat Libru.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.