07.09.2018 2 minuty čtení

CEO Binance: IPO v současné době absolutně neplánujeme

Generální ředitel společnost Binance Zhao Changpeng odmítl pověsti o tom, že společnost plánuje provést počáteční veřejnou nabídku akcí. Včera (6. 9.) však odhalil plán na IPO fintech start-up Robinhood.

Finanční schopnosti jsou potřeba

Spekulace nastaly po zveřejnění zprávy společnosti Sludgefeed, která naznačovala, že nedávné najmutí pracovníka Wall Street Wei Zhoua jako svého finančního ředitele je důkazem, že se Binance bude pokoušet o vstup své společnosti na burzu. Changpeng však popřel, že by se jednalo o aktuální cíl společnosti.

“Binance nemá v současné době žádné plány s IPO, ale to neznamená, že by zkušenosti (Zhoua) byly méně cenné v našem novém průmyslu. Naopak, jsou velmi potřebné,“ napsal na Twitter.

Wei Zhou disponuje významným souborem dovedností, co se týče finančního řízení, přičemž je nutno poznamenat, že už má zkušenosti s uvedením dvou velkých korporací na burzu prostřednictvím IPO, konkrétně na burzu Nasdaq a NYSE (New York Stock Exchange)

Robinhood vidí IPO na obzoru

V případě společnosti Binance hovoříme o ustálených čtvrtletních ziscích, které se pohybují kolem 200 milionů dolarů, není tak pravděpodobné, že by jejich výše měla vést k veřejnému prodeji akcií.

Například Bitmain, který je považován za těžařského obra, jenž už má za sebou potvrzenou ziskovou historii pokračuje v přípravách na plánované IPO. Jeho zisky by měly být do konce roku 2018 minimálně 3 miliardy dolarů.

Ve čtvrtek se k podobným plánům připojil také Robinhood. Platforma poskytující obchodování s akciemi i kryptem prozradila, že hledá vlastního finančního ředitele, který by tento proces řídil.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.