19.08.2019 2 minuty čtení

Buffett se podělil o "snadný způsob", jak můžete zvýšit svou hodnotu o "minimálně" 50 %

Warren Buffett je sice znám především jako člověk zabývající se zhodnocením aktiv, ale pravděpodobně ví něco málo i o tom, jak se stát hodnotnější osobností. Pro mladé lidi má jeden jasný tip.

"Jeden snadný způsob, jak zvýšit svou osobní hodnotu o 50 i více procent je zdokonalit své komunikační schopnosti - jak psané, tak verbální." Podle Buffetta je schopnost psát a mluvit jasně a jednoznačně zcela klíčová.

Aby taky ne, když se zamyslíte nad životem a tím, jak běží, prakticky vše se odvíjí od schopnosti komunikovat. Nikdo nemůže vědět, jak dobří nebo schopní jste, pokud to o sobě druhým neumíte říci.

"Pokud neumíte komunikovat, je to jako snažit se mrkat na dívku v úplné tmě - nic se nestane. Můžete být nejchytřejší člověk na světě, ale musíte své vědomosti zároveň umět přenést dál. A tím přenosem je komunikace," vysvětluje #Buffett, který má dle Forbesu hodnotu více než 86 miliard dolarů (téměř 2 biliony korun).

S Buffettem se shoduje i britský podnikatel Richard #Branson, který na svém blogu před pár lety napsal: "Je samozřejmě k ničemu, že umíte dobře vyprávět příběhy, pokud je váš produkt nebo nápad nesmysl. Ale na druhou stranu vytvořit skvělý produkt nestačí, musíte rovněž vymyslet, jak o něm dát lidem správným způsobem vědět."

Pokud půjdeme ještě dále do historie, konkrétně do roku 2009, najdeme video BBC, ve kterém Buffett vysvětluje, že o neschopnosti správně verbálně komunikovat něco ví: "Když jsem byl na střední, byl jsem z veřejných projevů k smrti vyděšený. Prostě jsem před lidmi nemohl mluvit. Bylo mi špatně, párkrát jsem se i pozvracel a tak dále."

Buffett se proto v mládí přihlásil do kurzu řečnictví u organizace Dale Carnegie Training, kterou založil stejnojmenný autor. "Mám ten diplom dodnes v kanceláři. Nemám tam ani diplom z univerzity, ani diplom z postgraduálního studia, ale mám tam svůj Dale Carnegie diplom, protože mi změnil život," říká investor ve videu.

A právě rozhodnutí zlepšit své vlastní schopností je tím, co nyní Buffett radí ostatním (včetně těch, kteří po něm žádají tipy na společnosti nebo odvětví, do kterých investovat): "Investujte do sebe."

 

#osobnirozvoj #komunikace #publicspeaking #mluveni #psani

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.