Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 17 480.

Zaregistrovat se

16.08.2019 2 minuty čtení

Spoluzakladatel Redditu si pochvaluje otcovskou dovolenou a doporučuje ji všem mužům

Alexis Ohanian je přesvědčen, že muži by měli mnohem více pomáhat s péčí o dítě a brát si otcovskou dovolenou. V jeho případě trvala dokonce 16 týdnů.

Alexis #Ohanian spoluzaložil oblíbenou platformu #Reddit už v roce 2005 a v roce 2006 ji se svými společníky prodal za neupřesněnou částku mezi 10 a 20 miliony dolarů.

Jeho jmění je dnes odhadováno na 9 milionů dolarů, což nezní špatně, ale...

Vezmeme-li v potaz, že dnes má Reddit hodnotu 3 miliardy dolarů, on byl dříve třetinovým vlastníkem a i po prodeji ji částečně s dalším společníkem řídili, mohl dnes být někde úplně jinde.

Místo toho je z něj profesionální chůvička, chtělo by se říct...

Dnes už v podstatě Ohanian není ani tolik známý jako úspěšný byznysmen, ale spíše jako manžel světoznámé tenistky Sereny Williams (ano, té, co křičí na rozhodčího, že je matkou a že by na to měl brát ohledy), která má díky své kariéře jmění v hodnotě kolem 180 milionů dolarů. Je tedy víceméně jasné, kdo má doma hlavní slovo.

Ohanian se tak nyní pasoval do role moderního a pokrokového otce, který udává směr budoucí výchovy dětí. Stal se jakýmsi apoštolem otcovské dovolené. Ve svém příspěvku pro NY Times se nyní rozepsal o tom, co všechno mu péče o rodinu dala a jak se díky tomu stal lepším člověkem. A že je potřeba dodat mužům odvahu, aby se nebáli říci si v práci o své otcovské volno a mohli se doma starat o dítě.

A jak jste na tom vy, máte u vás ve firmě politiku otcovské dovolené?

#kariera #rodicovstvi #otcovskadovolena #firemnikultura

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Myslím si, že je to správné, muž tak alespoň zjistí, co všechno péče o dítě obnáší slight_smile

    0
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
3 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
6 minut
5 minut