16.08.2019 3 minuty čtení

Epický příběh o tom, jak jsem smazal svůj facebookový profil a přežil to

Pevně věřím, že tento hrdinský čin se zapíše do dějin internetu zlatým písmem.

Dobře, teď už beze srandy. Už jsem to tu avizoval dříve, že #Facebok je služba, kterou už v poslední době využívám v podstatě jen kvůli správě firemních stránek. V loňském roce jsem ho měl dokonce několik měsíců smazaný, vrátil jsem se tam až na přelomu roku kvůli stránkám #Warengo.

Těch několik měsíců v loňském roce, kdy jsem žil život bez Facebooku, bylo naprosto pohodových. Nic mi nechybělo, s rodinou nebo přáteli jsem se bez problémů domlouval přes klasické sms nebo telefonáty, případně jsme se potkávali. Dokázal sem se lépe soustředit na to důležité, byl sem psychicky vyrovnanější. Díky této psychické pohodě mohla v mé mysli vykrystalizovat myšlenka na Warengo, kterou dnes realizujeme a její skutečný potenciál si teprve začínám uvědomovat.

Když jsem se na Facebook tak trochu vynuceně vrátil, nezačalo vyloženě psychické peklo, ale ten rozdíl byl jednoznačně znát. Facebook dokáže člověka rozptylovat, i když na něm tráví minimum času. Jak jsem tu už dříve zmiňoval, ačkoli jsem nic nesledoval a jen komunikoval se svými kontakty, po změření jsem došel k tomu, že mi Facebook vezme každý den hodinu času. Kolik asi tak vezme času těm, kteří na něm jsou jakkoli aktivní? Musí to být šílená čísla a je smutné, že si to ti lidé často neuvědomí.

Já si svého času cením a nehodlám ztrácet hodinu každý den tím, co bych jinak vyřešil dvěma telefonáty. Takže jsem se před pár týdny rozhodl, že je čas opět Facebook smazat. A tentokrát už definitivně. 

Je to asi něco podobného (a snad se tím nikoho nedotknu), jako když vám lékaři zjistí nevyléčitelnou nemoc a řeknou vám, abyste si "vyřídili své záležitosti". Tak se vydáte rozloučit s těmi nejbližšími, kteří na začátku tuto zprávu odmítají přijmout, aby následně propadli smutku z věčného odloučení. 

Takže jsem podobně poslední týden svým nejbližším vysvětloval, proč z Facebooku odcházím a že to skutečně neznamená, že už nikdy v životě nebudeme v kontaktu. Nejdříve mi to nevěřili, pak se mi to snažili rozmlouvat, pak byli trochu smutní a teprve na poslední chvíli se s tím opravdu smířili.

Účet jsem smazal v úterý (teď běží třicetidenní lhůta na rozmyšlenou, ale to se mě opravdu netýká) a musím říct, že je to obrovská úleva. Absolutně mi to nechybí. Samozřejmě tu hned nechci říkat, jak se díky tomu cítím skvěle a že mám nadlidské schopnosti, ale ten rozdíl bude postupem času znatelný. Díky tomu loňskému detoxu už to vím naprosto přesně. 

A moc se těším na to, co díky tomu s Warengo dokážeme.

#osobnirozvoj #psychika #mysl #soustredeni #vyrovnanost #rodina

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Zatím jsem si účet nikdy nezasloužil. Jen pro to že ho mají všichni :wink: pokud jsem na fcb musel tak jen na firemní stránky. Občas po mně někdo chce abych si účet založil. Ale vidím že už by to bylo zbytečné :blush:
    0
    • Přesně tak, člověk to k životu nepotřebuje :))
      0