15.08.2019 5 minut čtení

Ranní zprávy 15.8.2019: Wall Street čte náš newsletter, Tesla miláčkem medvědů a kontroverzní Amazon

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Nepřeposlal včera někdo z vás náš newsletter na #WallStreet? Skoro to totiž vypadalo, jako kdyby si investoři až po jeho přečtení uvědomili, že je #Trump odložením cel o pár měsíců skutečně nezachránil, ale celou komplikaci jen o pár měsíců odložil. A tak se včera hojně vyprodávalo, čísla se červenaly a naivní analytici během 24 hodin otáčeli svou rétoriku o 180 stupňů. Ale my z Warenga jsme to poslouchat nemuseli, protože nám už v úterý bylo jasné, že se potápějící burzovníci jen zoufale snaží chytit nějakého stébla, které by zabránilo poklesu. Takhle to ale nefunguje :). Úspěšný den všem!

-----

Slova dne

„Nemyslím si, že se nacházíme v momentu, kdy je tady nějaká hrozící ekonomická krize. Jádro ekonomiky je stále v pohodě. A šance na recesi v nějakém střednědobém horizontu je stále velmi malá“

Byť toto pondělí jeho banka snížila výhled ekonomického růstu USA pro letošní 4. kvartál o 0,2 % a neočekává, že by americko-čínská obchodní válka skončila před americkými prezidentskými volbami v roce 2020, CEO bankovního domu #GoldmanSachs David Solomon zůstává optimistou. V aktuálním ekonomickém prostředí dle svých slov nevidí nic, co by se podobalo období před krizí v srpnu 2007. Připouští však, že jedna věc, která by potenciálně vykolejení ekonomiky způsobit mohla, tady je: obchodní válka.

-----

Čísla dne

2.750.000.000

#Tesla se letos stala miláčkem "medvědů". Zatímco akcie výrobce elektrických automobilů letos ztratily už 30 %, staly se zároveň nejvýdělečnějším prodejním titulem ve Spojených státech. Medvědi za prvních 8 měsíců letošního roku na Tesle vydělali masivních 2,75 miliardy dolarů (více než 63 miliard Kč).

-----

Vítěz a poražený

 CSL Limited+3.48 % (77.54 USD)

Včerejší výběr posilujících akcií byl více než chudý, avšak jeden z největších světových výrobců a dodavatelů vakcín a biofarmaceutik, holding #CSLLimited, v poklidu přidal téměř tři a půl procenta. Společnost před měsícem k radosti investorů jmenovala nového výkonného viceprezidenta ve své firmě #Seqirus, která je jedním z největších dodavatelů vakcín proti chřipce na světě a letos dle zpráv jako vůbec první začala na trh dodávat vakcíny pro nadcházející chřipkovou sezónu.

 Macy’s-13.22 % (16.80 USD)

Mezi poraženými byl včera opravdu velký výběr, ale za největší propadák středeční seance je všeobecně považován americký maloobchodní řetězec #Macys. Ten kromě negativního sentimentu zveřejnil velmi špatné výsledky hospodaření za 2. kvartál a zároveň zhoršil svůj celoroční výhled. Společnost je zároveň ukazatelem potíží v celém sektoru maloobchodu, který se zejména kvůli nástupu e-shopů potýká s konstantním úbytkem poptávky. Propad včera zaznamenali i konkurenční maloobchodníci #Target (-2.79 %) a #Nordstrom (-10.65 %).

-----

Burza

Všechny hlavní indexy Wall Street uprostřed týdne ztratily více než 2 %. Obchodní válka, výprodeje Argentiny, protesty v Hong Kongu, výnosy amerických dluhopisů indikující nejhorší stav od roku 2007, to vše představuje smrtící koktejl, který neustále hrozí příchodem #recese.Komu se tato nervozita na trzích líbí, jsou drahé kovy #zlato a #stříbro, které se stále s přehledem drží na letošních maximech a včera opět posilovaly.

-----

Bleskově

#SKODAAUTO má za sebou nejlepší červenec ve své historii. Celosvětově prodala 102 700 automobilů, což bylo meziročně o 3,1 % více. Rekordní letní výsledek nezkazil ani propad na čínském trhu, kde český výrobce prodal 21 100 vozů, tedy o 16 % méně než loni v červenci. Automobilku zatím stále zachraňuje evropská poptávka.

#Amazon se pochlubil novým upgradem svého kontroverzního nástroje pro rozpoznání obličeje, který umí velmi přesně rozpoznat 7 emocí: štěstí, smutek, rozzlobení, překvapení, znechucení, klid a zmatení. Nové vylepšení primárně zlepšuje přesnost identifikace pohlaví a co je nejdůležitější, přidává schopnost rozpoznat novou 8. emoci - strach.

LGBTQ tvůrci žalují #YouTube kvůli údajné diskriminaci. Youtubeři tvrdí, že YouTube používá algoritmy, které demonetizují videa o problémech #LGBT komunity, zamezuje jejich tvůrcům kupovat si pro videa reklamu nebo dostatečně důrazně nemaže homofobní videa utahující si z této komunity.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter #ai

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky