14.08.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 14.8.2019: Trump zachránce Vánoc, genderově nevyvážené reklamy a falešný jantar

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Donald #Trump prý zachránil #Vanoce. Nebo tak aspoň reagují naivní novináři, analytici a investoři na jeho rozhodnutí odsunout zavedení 10 % cla na dovoz některých produktů (zejména klíčové elektroniky) z Číny z 1. září až na polovinu prosince. Reálně však udělal jediné - zpříjemnil konzumentům předvánoční nákupy. Jaký vůbec máte názor na americko-čínskou obchodní válku? Může svět zatáhnout do nové #recese? Nebo se všeobecný pokles blíží tak jako tak, protože "už nastal čas". A jak se na případnou recesi a s ní spojené možné nové příležitosti připravujete? Dejte nám vědět do komentářů. Úspěšný den všem!

-----

Slova dne

„Reklamy obsahují škodlivé genderové stereotypy, jež mohou způsobit všeobecné pobouření.“

Společnosti #Mondelez a #Volkswagen narazily se svými reklamami v Británii na nová pravidla ohledně reklam zobrazujících genderové stereotypy. Americký potravní gigant tak nebude ve Spojeném království moci vysílat svou reklamu na sýr Philadelphia, ve které dva otcové nechají dítě na pásu s jídlem v restauračním bufetu. Druhá reklama, tentokrát na vůz eGolf od automobilky Volkswagen, neprošla, protože jsou v ní muži vyobrazeni jako dobrodruhové, zatímco žena v ní pouze sedí na lavičce s kočárkem. Na první zmíněnou reklamu si po odvysílání stěžovalo 128 osob, na druhou 3.

-----

Čísla dne

1,6369% a 2,1124%

Při porovnání těchto dvou čísel byste asi na první pohled neřekli, že jde o hodnoty, na které včera poklesly výnosy amerických desetiletých a třicetiletých dluhopisů. Výnosová křivka amerických dluhopisů se včera stala nejhorší od roku 2007, když spread mezi desetiletými a dvouletými dluhopisy spadl jen na 3 body. Zájem o vládní #dluhopisy nadále podporuje jak geopolitické, tak ekonomické napětí ve světě .

-----

Vítěz a poražený

 JD.com+12.89 % (30.66 USD)

Čínský e-commerce gigant #JD zveřejnil velmi silné výsledky za druhý kvartál letošního roku. Meziroční příjmy vzrostly o 18 % na 21,9 miliardy dolarů. Společnost úspěšně vydělávala ve všech segmentech, ve kterých je aktivní a růst akcií dnes nemohla zastavit ani hrozba obchodní války, neboť prezident Trump k radosti investorů stiskl tlačítko "pauza".

 Henkel-6.80 % (24.03 USD)

Německý výrobce lepidel a čistících prostředků #Henkel snížil své předpokládané prodeje za rok 2019. Má za sebou totiž nejnižší kvartální prodeje za poslední dekádu. Společnost vyrábějící prášek Persil nebo lepidlo Loctite viní ze špatných výsledků nejen pokles zájmu zákazníků, ale i slabší poptávku ze strany větších klientů - zejména z automobilového průmyslu.

-----

Burza

Donald Trump potěšil nejen americké trhy, když rozhodl, že některé z produktů, na něž by měla být nově uvalena cla již od 1. září, vyjme a odloží jejich zavedení až na půlku prosince. Mezi klíčové vyňaté produkty patří mobilní telefony, notebooky a další elektronika. Proto úterní obchodování táhly zejména technologické společnosti (#Micron, #Nvidia, #Apple) a maloobchodníci prodávající rovněž vyňaté oblečení nebo hračky (#BestBuy, #Mattel, #Hasbro)

-----

Bleskově

Skupina #ČEZ za první pololetí letošního roku vykázala zisk 11,2 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 45 %. Část zisků přiteklo i z obchodování s komoditami. Na výsledky pozitivně reagovaly akcie energetické společnosti, které rostly nejvíce z celého indexu PX.

Společnosti #CBS a #Viacom spojí své síly v dohodě s hodnotou 30 miliard dolarů. Představitelům obou akciových společností se napotřetí podařilo dohodnout vzájemné spojení. Nově vzniklá entita #ViacomCBS bude kontrolovat vše od CBS po MTV, Showtime, filmové a televizní studio Paramount a knižní vydavatelství Simon & Schuster.

Protesty na hongkongském letišti nadále paralyzují jedno z nejrušnějších cestovních center na světě. Během včerejška se objevily první varovné signály toho, že se na protestující chystá silnější odpověď. Čínský propagační tisk varoval, že si účastníci protestů "říkají o sebedestrukci". Prezident Trump zase tweetnul, že podle informací amerických zpravodajských služeb Čína na hranice Honk Kongu přesouvá armádu a vyzval, aby všichni zachovali klid a zůstali v bezpečí.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky