08.08.2019 2 minuty čtení

Chcete procestovat celý svět? Nejlepší je na to singapurský pas, ani ten český však není k zahození

Podle nejnovějšího žebříčku Henley Passport Index je Česká republika na osmém místě z hlediska cestovní svobody svých občanů. Na úplném čele je Japonsko se Singapurem, na opačném konci Afghánistán či Irák.

Do rekordních 189 zemí z celkových 199 sledovaných mohou bez víza vycestovat občané Japonska a Singapuru podle nejnovějšího přehledu Henley Passport Index pro třetí čtvrtletí letošního roku. Ani Češi si nemohou příliš stěžovat, na krátkodobý turistický pobyt se dostanou hned do 181 zemí. 

Z Evropy jsou na tom nejlépe držitelé finského a německého pasu, ti se dostanou bez víza shodně do 187 destinací. Tradičně oblíbený švýcarský pas vás (nebo premiérova syna) dostane bez zdržování na 184 míst.

Výhru v loterii však příliš neslaví občané Afghánistánu, ti se bez víza dostanou jen do 25 zemí. Pro výletuchtivé mileniály to tam musí být peklo! 

"Ich bin ein Singaporean"

Konec ironie, na prvním místě Singapuru pro vás případně může být zajímavé to, že na rozdíl od Japonska se v tomhle ostrovním státě dá zařídit občanství relativně snadno. Stačí vám dva roky na místě pracovat nebo podnikat. Musíte se však vzdát českého občanství, Singapur dvojí občanství nedovoluje.

Každopádně tahle hodně progresivní asijská zemička o novou kvalifikovanou pracovní sílu stojí a pokud se jí nabídnete, získáte na oplátku výhodné daňové podmínky a spoustu občanských výhod včetně života na úrovni - vyšší než v Česku. 

No a pokud chcete prostě jenom procestovat svět, zvládnete to mnohem rychleji, protože na to budete mít větší finanční prostředky a v cestě bude stát méně překážek. Proč si neudělat život jednodušší, že?

Mrkněte třeba na Lifehack, proč právě Singapur.

#pas #obcanstvi #singapur #japonsko #cesko #svycarsko #nemecko #finsko #cestovani

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.