Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.08.2019 3 minuty čtení

Proč se vyplatí pojistit si faktury – PŘÍBĚH KLIENTA, Ateliér Dako

Jednou z výhod pojištění faktur je možnost jít do vyššího podnikatelského rizika a novým „neprověřeným“ zákazníkům dodávat na fakturu s platbou po dodání zboží, což je cenná konkurenční výhoda. Odběratele zdarma prověříme před sjednáním pojištění.

Díky pojištění faktur má navíc jistotu, že když odběratel nezaplatí, protože nechce nebo nemůže, dostane firma zpět 85 % z hodnoty faktury. A to je k nezaplacení.

SPOČÍTAT CENU POJIŠTĚNÍ

 

Přes 20 let v gastronomii Petra Kovaříka poučilo o tom, že platba předem je za dodání nábytku na míru nejlepší prevencí. Nicméně tento obor se vyznačuje rychloobrátkou peněz – tedy nejprve musím vydělat a až pak platit. Aby se vydělat dalo, je potřeba mít fungující, zařízený obchod atd. U začínajících podniků se jedná začarovaný kruh, kde obvykle vyhrává dodavatel, který je ochoten s platbou chvilku počkat. Rizika jsou však velmi vysoká a co si pak počít s nábytkem na míru? Více o Ateliér Dako

 

A co o pojištění faktur říká sám Pavel Kovařík?

„Služba PojištěnFaktura.cz je produkt, který na trhu dlouho chyběl. Je to rychlý nástroj, se kterým se snadno pracuje. Oceňuji hlavně možnost řešení on-line bez čekání.

V našem týmu si ceníme klientů, pro které se pojištění stává takřka rutinní záležitostí a pravidelně pojišťují faktury všech svých nových zákazníků. Sjednání pojištění je jednoduché, snadné a pokud zvládnete nákup na e-shopu, zvládnete si i pojistit fakturu, což potvrzují i naši zákazníci.

 

 

Je to tak jednoduché!

Pojištění si sjednáte sami, stačí Vám pouze IČ a faktura vystavena na jiný fakturační subjekt disponující identifikačním číslem.

Aktualizace dat (pokaždé ověřujeme Vaše odběratele) běží on-line každou vteřinu, takže Vám nikdy nic neunikne.

 

Limit faktur je 500 000 Kč a nejnižší fakturovaná částka je stanovena na 10 000 Kč. Pojistit si faktury se zpravidla vyplatí u nižších faktur z důvodu neefektivity při soudním vymáháním, kde samotný soud může vyjít dráž než dluh samotný. Naopak „velké“ faktury mohou v případě neuhrazení podnikání našich klientů ohrozit a přispět tak k případnému bankrotu.

Víme, že účinnou prevencí jak se bránit vyhlášení bankrotu je právě pojištění jednotlivých rizikových faktur. Vymáhací proces při vymáhání dluhů a pohledávek je záležitostí, která není zrovna levná a podnikatele občas stojí nejen čas, ale i nervy. Naše pojištění kryje nejen 85 % z fakturované částky, které Vám v případě neuhrazení ze strany Vašeho odběratele vyplatíme, a to ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Dokonce se postaráme i o veškerou administrativu spojenou s vyplacením odškodného a budeme až do 90 dne po splatnosti urgovat dlužníky.

VÍCE O POJIŠTĚNÍ FAKTUR

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím