06.09.2018 3 minuty čtení

Uber bude schopný detekovat neočekávané zastávky a havárie svých řidičů

Dara Khosrowshahi oslavil své roční výročí v pozici CEO společnosti tím, že povýšil bezpečnost cestujících na maximální prioritu. Na středeční tiskové konferenci v New Yorku představil generální ředitel nové bezpečnostní prvky jako Ride Check, nástroj napojený na GPS, který využívá senzory smartphonů k detekci neočekávané zastávky nebo nárazu během havárie.

V případě, že se objeví podezření na nehodu, zobrazí se jak řidiči, tak cestujícímu zpráva o této události. Cestujícímu přijde do mobilu výzva k objednání náhradní jízdy placené Uberem, případně použití nouzového volání 911, pokud je již ve vozidle. Uber dal v aplikaci cestujícím k dispozici funkci 911 již v letošním roce, ale nyní bude přístupná i řidičům.

Očekává se, že se bude v nadcházejících měsících funkce Ride Check rozšiřovat i do dalších zemí mimo USA a rovněž by měly přibývat i další její vlastnosti.

„Chceme proaktivně oslovovat naše zákazníky, kontrolovat je a být si jistí, že mohou dostat pomoc, kdykoliv bude třeba,“ uvedl Sachin Kansal, ředitel bezpečnosti v Uberu, během konference.

Další novinkou pro řidiče pak bude funkce „hands free“, díky které bude možno přijímat poptávky na svezení pomocí hlasových příkazů. Rovněž budou z historie jízd řidičů za účelem ochrany zákazníků odstraněna jejich přesná místa vyzvednutí a vystoupení. Aby toho nebylo najednou málo, dostanou zákazníci možnost nastavení dvoufázové autentizace, která bude chránit jejich osobní data.

Během svého komentáře rovněž Khosrowshahi uvedl, že chce, aby byl Uber spolu s jeho schopností rychlé jízdy i synonymem pro bezpečnost.

Utajované problémy s řidiči

Novinky jsou takovou připomínkou toho, jak moc se společnost posunula na poli bezpečnosti zákazníků. V dubnu se provalilo díky práci CNN vyšetřování nejméně 103 řidičů Uber v USA, kteří byli během posledních čtyř let obvinění ze sexuálního útoku nebo obtěžování svých cestujících. Tito řidiči byli buď přímo zatčeni policií nebo na ně byla podána civilní žaloba týkající se zmíněných incidentů.

Po provalení těchto informací musel Uber na nátlak veřejnosti změnit svou politiku, která spočívala v tom, že postiženým osobám, které podávaly žaloby za sexuální obtěžování či napadení navrhoval rozhodčí řízení.

V USA bylo za poslední čtyři roky obviněno 103 řidičů Uber

“Ačkoliv se to může projevit negativně na hospodářských výsledcích společnosti, cítíme povinnost stát si za svými slovy týkající se neustálého zlepšování bezpečnosti. Jedná se o naši nejvyšší prioritu,“ nechal se slyšet Khosrowshahi.

Vedení Uberu také slíbilo, že zveřejní „safety transparency report“, ve kterém veřejně odhalí počty sexuálních útoků a dalších incidentů na své platformě. Tato zpráva však zatím ještě zpracovaná není. “Nemáme dosud zpracované kompletní statistiky, ale pracujeme na tom, tak aby byla zpráva začátkem příštího roku hotová,“ uvedl k této věci generální ředitel.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.