Když vás ani 50 Cent nezachrání aneb jak Scott Storch rozházel 100 milionů a zbankrotoval

Často se to stává lidem, kteří třeba vyhrají ve sportce. A nebo dědicům obrovského majetku. Prostě těm, kterým bohatství najednou spadne do klína a oni nevědí, jak s ním naložit. Tohle je však příběh člověka, který si všechen majetek vydělal svým jedinečným umem.

Scott Storch se pohyboval mezi hvězdami. Byl známým a respektovaným producentem, u kterého si dveře podávaly superstars jako 50 Cent, Dr. Dre nebo Christina Aguilera. Měl vše na co si mohl vzpomenout a jeho majetek se pohyboval v desítkách milionů dolarů.

Jen za rok 2005 například vyprodukoval více než 80 hitů pro ty největší hvězdy. A za každý takový hit inkasoval i 100 tisíc dolarů. Byl hvězdou svého oboru, o spolupráci s ním byl obrovský zájem.

V roce 2007 se však věci začaly dramaticky měnit…

Na vysoké noze

Scott si uměl vydělané peníze a zájem médií náležitě užívat. Kupoval si drahá auta jako Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini či McLaren. Nechyběla luxusní vila v Miami za 10,5 milionu dolarů. K tomu všemu samozřejmě patří krásné ženy, ať už mladý producent randil s Kim Kardashian, Lil´ Kim či Paris Hilton, nikdy to nebylo nic obyčejného. A vše bylo korunováno ničím jiným, než kokainem. Hodně kokainem.

Po mnoho let Storch tenhle životní styl zvládal. Ačkoli uměl rozhazovat a například na francouzskou riviéru si obyčejně zaletěl private jetem, což ho vyšlo na 250 tisíc dolarů za jednosměrnou cestu, dokud skládal hudbu pro „své“ hvězdy, bylo vše relativně v pořádku, jakkoli to vypadá divoce.

Problém nastal ve chvíli, kdy neustálé párty a drogy začínaly mít negativní vliv na jeho práci. To začalo právě ve zmíněném roce 2007, kdy Scott často po dlouhá časová období vůbec nepracoval a když už ano, nepřistupoval k tomu vůbec zodpovědně. Jednou například nechal hvězdu Janet Jackson čekat ve svém studiu 10 hodin, zatímco si užíval na párty.

Cesta dolů bývá rychlá

V roce 2009 musel Scott vyhlásit bankrot. Jeho auta, vila i třicetimetrová jachta byly zabaveny. V roce 2012 byl navíc zatčen za držení kokainu. Z těžké situace se dlouho nedokázal dostat a tak v roce 2015 vyhlásit bankrot znovu. V majetkovém přiznání uvedl, že za rok 2014 si vydělal 10 tisíc dolarů a jeho aktuální majetek činí 3600 dolarů.

Dnes se snaží o návrat a podle všeho to vypadá, že si konečně uvědomil celou situaci a je připraven na sobě pracovat. Ostatně můžete posoudit sami podle rozhovoru níže, kde Storch přiznává, že za celou tu dobu utratil částku kolem 100 milionů dolarů.

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější