24.10.2018 3 minuty čtení

Když vás ani 50 Cent nezachrání aneb jak Scott Storch rozházel 100 milionů a zbankrotoval

Často se to stává lidem, kteří třeba vyhrají ve sportce. A nebo dědicům obrovského majetku. Prostě těm, kterým bohatství najednou spadne do klína a oni nevědí, jak s ním naložit. Tohle je však příběh člověka, který si všechen majetek vydělal svým jedinečným umem.

Scott Storch se pohyboval mezi hvězdami. Byl známým a respektovaným producentem, u kterého si dveře podávaly superstars jako 50 Cent, Dr. Dre nebo Christina Aguilera. Měl vše na co si mohl vzpomenout a jeho majetek se pohyboval v desítkách milionů dolarů.

Jen za rok 2005 například vyprodukoval více než 80 hitů pro ty největší hvězdy. A za každý takový hit inkasoval i 100 tisíc dolarů. Byl hvězdou svého oboru, o spolupráci s ním byl obrovský zájem.

V roce 2007 se však věci začaly dramaticky měnit…

Na vysoké noze

Scott si uměl vydělané peníze a zájem médií náležitě užívat. Kupoval si drahá auta jako Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini či McLaren. Nechyběla luxusní vila v Miami za 10,5 milionu dolarů. K tomu všemu samozřejmě patří krásné ženy, ať už mladý producent randil s Kim Kardashian, Lil´ Kim či Paris Hilton, nikdy to nebylo nic obyčejného. A vše bylo korunováno ničím jiným, než kokainem. Hodně kokainem.

Po mnoho let Storch tenhle životní styl zvládal. Ačkoli uměl rozhazovat a například na francouzskou riviéru si obyčejně zaletěl private jetem, což ho vyšlo na 250 tisíc dolarů za jednosměrnou cestu, dokud skládal hudbu pro „své“ hvězdy, bylo vše relativně v pořádku, jakkoli to vypadá divoce.

Problém nastal ve chvíli, kdy neustálé párty a drogy začínaly mít negativní vliv na jeho práci. To začalo právě ve zmíněném roce 2007, kdy Scott často po dlouhá časová období vůbec nepracoval a když už ano, nepřistupoval k tomu vůbec zodpovědně. Jednou například nechal hvězdu Janet Jackson čekat ve svém studiu 10 hodin, zatímco si užíval na párty.

Cesta dolů bývá rychlá

V roce 2009 musel Scott vyhlásit bankrot. Jeho auta, vila i třicetimetrová jachta byly zabaveny. V roce 2012 byl navíc zatčen za držení kokainu. Z těžké situace se dlouho nedokázal dostat a tak v roce 2015 vyhlásit bankrot znovu. V majetkovém přiznání uvedl, že za rok 2014 si vydělal 10 tisíc dolarů a jeho aktuální majetek činí 3600 dolarů.

Dnes se snaží o návrat a podle všeho to vypadá, že si konečně uvědomil celou situaci a je připraven na sobě pracovat. Ostatně můžete posoudit sami podle rozhovoru níže, kde Storch přiznává, že za celou tu dobu utratil částku kolem 100 milionů dolarů.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.