05.08.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 5.8.2019: Největším rizikem pro trhy je Trump. A Buffett sedí na rekordní hromadě peněz

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý víkend.

Dobré ráno! Na úvod týdne vás nepotěšíme, pokud jste náhodou milovníky medu bez vlastního úlu. Úmorná vedra jsou totiž vodou na mlýn pro mšice, jejichž přemnožení a s tím spojené komplikace se stáčením medu by prý letos mohly cenu zlatavé superpotraviny vyhnat nahoru o 30 až 50 %. Mějte úspěšný vstup do nového týdne!

-----

Slova dne

"Jestli Trump prohraje, burzovní hra se zcela změní... podle mě se trhy zblázní, protože jsou závislé na jeho politice, která je tlačí nahoru a slibuje USA optimistický růst."

Investiční legenda a dlouholetý manažér investičního fondu Franklin Templeton Mark Mobius varoval, že největším rizikem, kterému nyní akciové trhy čelí, je prohra Donalda Trumpa v prezidentských volbách, které Spojené státy čekají příští rok v listopadu. Přestože je Mobius optimista a věří, že #trump nebude prezidentem pouze jedno funkční období, upozornil na roli médií, které podle něj vytvářejí vůči prezidentovi "ohromně" negativní sentiment.

-----

Číslo dne

100.000

100 tisíc dolarů (více než 2,3 milionu Kč) nebo více. Tolik má dnes podle průzkumu Bank of America "v matraci" našetřeno 1 ze 6 mileniálů v USA. To je poměrně povzbudivá statistika vzhledem k tomu, že jedno ze základních finančních doporučení pro mladé lidi říká, že je vhodné mít do 30 let našetřen ekvivalent svého ročního platu. Jo a podle dalšího doporučení byste do 35 měli mít v záloze dvojnásobek ročního platu, v 50 pětinásobek a v 65 aspoň osminásobek, abyste mohli klidně do důchodu.

-----

Vítěz a poražený

Pinterest +18.62 % (33.57 USD)

V Česku ne příliš populární sociální síť #pinterest má za sebou zveřejnění výsledků z druhého čtvrtletí letošního roku a investoři se mohou široce usmívat. Počet uživatelů překonal 300 milionů a očekávaný příjem za letošní rok stoupl na 1.115 miliardy dolaru. Důraz na vizuální stránku věci, kterým se Pinterest snaží lišit od ostatních sociálních sítí, tak zřejmě slaví úspěch.

Square -14.05 % (69.60 USD)

Platební aplikace, která loni zdvojnásobila počet svých uživatelů a letos již na akciích připsala 44 %, sice v letošním 2. kvartálu předvedla výkon, jež překonal očekávání, ale na uspokojení investorů to nestačilo. Nelíbí se jim totiž výhled na 3. kvartál, ve kterém Square očekává zpomalení dosavadního růstu a nižší příjmy.

-----

Burza

Prestižní index S&P 500 má za sebou nejhlubší týdenní propad tohoto roku, celkem na přelomu července a srpna ztratil více než 3 %. Za největšího viníka převládajících červených čísel a minusových znamének je považován americký prezident Trump, který oznámil zavedení nových cel na dovoz čínského zboží.Také #prazskaburza za sebou má největší týdenní propad v letošním roce a index PX se pohybuje okolo letošních minim. Tento týden nejsou žádné důležité kvartální výsledky očekávány, a tak existuje dobrá šance, že tyto minima zůstanou nepokořena.

-----

Bleskově

Češi ztrácejí zájem o #hypoteky. Během prvních 6 měsíců letošního roku banky poskytly o 20 % méně úvěrů než za stejné období loňského roku. Kromě přísnějších podmínek pro získání úvěru na bydlení stojí za nižším zájmem podle odborníku i ceny nemovitostí, které jsou aktuálně tak vysoké, že na ně i s hypotékou řada lidí nemá šanci dosáhnout.

Warren #buffett sedí na rekordní hromadě peněz. Jeho #berkshirehathaway v prvním pololetí letošího roku místo nákupu akcie spíš prodávala a aktuálně má pod střechou 122 miliard dolarů. To společnosti kromě skálopevné stability mimo jiné poskytuje i velkou finanční flexibilitu vůči investorům. 

Kybernetičtí podvodníci milují #bitcoin. Nebo to aspoň tvrdí společnost Symantec zabývající se kyberbezpečností. V její zprávě z 30. července se píše, že během posledních 12 měsíců se kyberzločincům podařilo z jejich obětí skrz vydírání a různorodé e-mailové podvody vylákat Bitcoiny v hodnotě téměř 30 milionů korun.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky