05.09.2018 2 minuty čtení

Sheryl Sandberg daruje podíl v hodnotě 200 milionů dolarů na charitu

Giving Pledge je hnutí, které založili v roce 2010 Warren Buffett s Billem a Melindou Gates. Jejich cílem je přesvědčit nejbohatší lidi na planetě, aby většinu svého majetku věnovali na dobročinné účely a pro zajištění lepšího světa. Sheryl Sandberg je členkou hnutí od roku 2014.

Sheryl Sandberg je provozní ředitelku Facebooku od roku 2008 a je pravidelně zařazována na seznamy nejvlivnějších žen světa. Díky akciovým opcím má aktuálně v držení podíl kolem 0,5 %, což při půlbilionové valuaci Facebooku dělá majetek v hodnotě 2,5 miliardy dolarů. Její celkový majetek však bude ještě vyšší, jelikož od IPO už prodala asi polovinu svých akcií. Mimo Facebook také zasedá v radách několika dalších společností, například Walt Disney Company a nebo dříve Starbucks.

Kromě výše zmíněného je Sandberg také členkou správní rady společnosti SurveyMonkey, se kterou souvisí její nejnovější charitativní počin. Sandberg totiž zdělila v roce 2015 podíl ve společnosti SurveyMonkey po svém tragicky zesnulém manželovi, kterého postihla zástava srdce.

SurveyMoney se zabývá průzkumy trhu a do konce tohoto roku se chystá vstoupit na burzu. Jelikož poslední investice v roce 2014 ohodnotila firmu na 2 miliardy dolarů, dá se očekávat podobné či vyšší hodnocení také v rámci IPO. 9,9 %, které Sandberg po svém manželovi ve firmě získala, tak bude mít hodnotu minimálně 200 milionů dolarů.

„Paní Sandberg plánuje věnovat celý svůj podíl v SurveyMonkey (či finance utržené z prodeje podílu) nadaci Sheryl Sandberg & Dave Goldberg Family Foundation aby tak naplnila své poslání v rámci hnutí Giving Pledge,“ sdělil médiím mluvčí jedné z nejvlivnějších žen světa.

Sheryl Sandberg je velmi aktivní na poli emancipace žen

Nadace, kterou založila se svým zesnulým manželem, se zaměřuje zejména na pomoc ženám s rovností na pracovním trhu a lidem bojujícím s nevýhodným postavením ve společnosti kvůli špatné finanční situaci, smrti v rodině či jiným tragickým událostem.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Až na tu emancipaci dobrý :D
  0
  • Abych pokračoval v té naší dnešní shodě :D Taky si myslim že s tou emancipací se to dneska přehání, ženy se podle mě dokáží prosadit i bez nějakých kvót apod.
   0
  • Tak tak :)
   0