26.07.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 26.7.2019: Show kolem večeře s Buffettem, propadající se Tesla i strádající Korea

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Tak letošní večeře s Warrenem Buffettem se změnila v opravdovou show. Justin Sun, zakladatel kryptoměny TRON, ji vyhrál za rekordních 4,5 milionu dolarů a na svém Twitteru vehementně proklamoval, jak díky tomu významní členové kryptoměnové komunity přesvědčí slavného investora o smysluplnosti jejich byznysu. Jenže toto pondělí Sun oznámil, že musí večeři kvůli ledvinovým kamenům posunout. Ve středu pak jeden čínský deník informoval, že Sun je zadržený na čínských hranicích kvůli podezření z podvodu a praní špinavých peněz. A ve čtvrtek Sun všechno popřel, ale zároveň se omluvil za své dětinské chování a přílišnou prezentaci. Strýček Warren musí být nadšen!

-----

Slova dne

"Jsme přesvědčeni, že z fundamentálního hlediska je Tesla stále ještě nadhodnocená, ale z toho strategického naopak podhodnocená."

Analytici v Morgan Stanley se snaží nepropadat takové panice, jako zbytek trhu, po oznámení neuspokojivých výsledků americké automobilky za druhé čtvrtletí letošního roku. Podle jejich názoru nás sice ještě v nejbližší době čeká u akcií Tesly vysoká volatilita způsobená nejistotou ohledně možné profitability, ale celková vize do budoucnosti stále ještě skýtá obrovský potenciál, který může znamenat nemalé zisky.

-----

Číslo dne

108.000.000.000

Úctyhodných 108 miliard dolarů by měl mít k dispozici fond Vision Fund 2, jehož založení oznámil japonský gigant Softbank vizionáře Masajoši Sona. Na financování fondu by se měly podílet také firmy jako Apple, Microsoft, Foxconn či Standard Chartered. Samotný Softbank vloží 38 miliard dolarů. Arabské státní fondy se údajně, na rozdíl od prvního fondu, který investoval do Uberu či WeWork, nezúčastní. Nový fond by se měl zaměřovat na financování firem a projektů v oblasti umělé inteligence a robotiky. 

-----

Vítěz a poražený

Nokia +10.04 % (5.70 USD)

Finská telekomunikační společnost už sice nekraluje na trhu mobilních telefonů, ale jak ukázaly výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku, nové technologie a zejména nástup 5G sítí se pro tuto slavnou značkou mohou stát výnosným byznysem.

Tesla -13.61 % (228.82 USD)

Žádné překvapení. Jak už jsme avizovali včera, americká automobilka Elona Muska svými čtvrtletními výsledky investory nepotěšila a odměnou jí byl pokles valuace o 5 miliard dolarů. Většina analytiků sazí na pokles také ve zbytku tohoto roku.

-----

Burza

Dva technologičtí giganti, dva rozdílné výsledky. Zatímco Alphabet včera investory svými čísly potěšil a po uzavření obchodování jeho akcie vylétly o solidních 7,84 procenta, Amazon příliš radosti neudělal a po negativním dnu odepisoval také po uzavření burzy.

Výsledkový týden dnes zakončí McDonalds, Twitter a další.

-----

Bleskově

Podle jihokorejské centrální banky se ekonomika Severní Koreje propadá nejvíce za posledních 21 let. Hrubý domácí produkt diktátorské země se loni snížil o 4,1 % a napodobil tak rok 2017, kdy se propadl o 3,5 procenta. Jak je tedy vidět, sankce na Pchjongjang fungují. Jen se trochu obáváme, že to klasicky odnášejí jen obyčejní lidé.

Čínský e-commerce gigant Alibaba údajně plánuje upsat své akcie na hongkongské burze, a to z důvodu dlouhotrvající obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Pět let po rekordním IPO v hodnotě 25 miliard dolarů na americké NYSE by tak firma Jacka Ma mohla spustit lavinu návratu čínských gigantů z amerického trhů na ten domácí.

Americké společnosti Intel a Apple ve čtrvtek oznámily, že se dohodly na obchodu v hodnotě jedné miliardy dolarů. Firma z Cupertina získá od čipového výrobce jeho divizi bezdrátových 5G modemů, pro kterou nyní pracuje přes 2200 zaměstnanců, ti nyní přejdou pod Apple. Výrobce iPhonu díky tomu získá další potřebné know-how pro 5G.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#justinsun #tron #buffett #tesla #nokia #softbank #alibaba #intel #apple

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.