16.10.2020 3 minuty čtení

Vybírat tým podle 16 osobnostních typů MBTI - ano, nebo ne?

Jak do svého týmu vybrat ideálního člena? Nebo jak se opravdu pochopit se svými přáteli či členy rodiny? Test 16 osobností může napovědět.

Přiznám se, že jsem nikdy nebyl příliš velkým fanouškem různých osobnostních testů, horoskopů a podobných rádoby ukazatelů, které se mi snaží říkat, s kým a jak si můžu rozumět. Prostě jsem spoléhal na vlastní intuici, někdy to vyšlo, jinde ne, ale přišlo mi, že to je nejrozumnější řešení.

Až nedávno mi kolega ukázal test MBTI, neboli Meyers-Briggs Type Indicator. Ten vymyslely a sepsaly v době druhé světové války dvě dámy, matka s dcerou, na základě poznatků z knihy C. G. Junga.

Chápu, většina z vás si teď asi říká, že sem objevil Ameriku,…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +52
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zdravím Milane, sice Vás neznám osobně, ale na INTP úplně nepůsobíte :). Což nevadí, mě také vycházelo v MBTI testech, že jsem buď INTP nebo ENTP a přitom jsem ESTP. Hold, počítač nevidí mojí tělesnou kostrukci, podle níž by daleko lépe dokázalo rozlišit intuitivní typ (N) od senzorického (S). Osobně raději používám Socioniku než MBTI. Viz http://www.socion.cz/typologie-mbti-jako-predskokan-socioniky/
  +1
  • Je to pravda, moc na INTP nevypadám, ale vystihuje mě to naprosto přesně :))
   0
 • Znám a využívám (y)
  +1