24.07.2019 3 minuty čtení

Ranní zprávy 24.7.2019: Na čem hodně vydělat, kolik utratí Facebook za lobbing a co chutná Čechům

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Chcete vydělat pořádné peníze? Vytvořte "Netflix na..." cokoli vás napadne! Například počin Antstream, který sám sebe označuje za "Netflix na retro hry" nyní získal nemalou investici od čínského Tencentu na globální expanzi. Takže pokud jste právě ve fázi přemýšlení, zkuste přijít na něco tradičního, co se dá předělat na předplatné. Podle svého vlastního uvážení nám později můžete poslat nějaké poděkování. Úspěšný den!

-----

Slova dne

"Bude skvělý!"

Americký prezident Donald Trump má jasno ohledně toho, jak si ve své roli ministerského předsedy Velké Británie povede včera zvolený Boris Johnson. Bývalý ministr zahraničních věcí či starosta Londýna si dává za cíl sjednotit Británii a posunout ji kupředu. Oči celého světa se však budou upírat k jeho řešení Brexitu, jelikož na konci října vyprší termín pro opuštění Evropské unie a na stole stále není žádná dohoda.

-----

Číslo dne

4

Tolik milionů dolarů utratili dva technologičtí giganti Facebook a Amazon ve druhém čtvrtletí za služby lobbingových firem ve Washingtonu. Částky dlouhodobě rostou souměrně s tím, jak vláda Spojených států řeší možnou regulaci či rozdělení těchto firem.

-----

Vítěz a poražený

Coca-Cola +6.07 % (54.33 USD)

Tak na rozdíl od všech nově vstupujících firem na burzu, které si zatím o ziskovosti mohou nechat jen zdát, je Coca-Cola opravdovou sázkou na jistotu. Firma nejenom že překonala očekávání Wall Street, ale zlepšila také výhled na zbytek letošního roku.

Curaleaf Holdings -7.27 % (7.40 USD)

Konopné firmy se sice v poslední době těší velké oblibě, ale nic se nemá přehánět. Firma v rámci svého marketingu proklamovala, že její výrobky dokáží léčit závažná onemocnění, za což si nyní vysloužila varování od úřadu pro kontrolu léčiv. I investorů.

-----

Burza

Tak jak Coca-Cola, tak třeba i Snapchat investory včera potěšili svými výsledky a byli odměněni solidním růstem akcií a valuace. Právě Snapchat se znovu dostal přes hodnotu 20 miliard dolarů. A dnes "show" pokračuje, se svými čísly přijdou Facebook, Boeing, Ford, AT&T,Bank of America i Tesla. Jaké růsty či propady nás čekají?

-----

Bleskově

Kosteleckým uzeninám, největšímu českému zpracovateli masa, se loni meziročně zvýšily tržby za prodej řeznického a uzenářského zboží o procento na 5,35 miliardy korun. Také zisk se firmě zvýšil, a to o polovinu na 119,5 milionu korun. Proti gustu...

Skupině Bohemia Sekt, největšímu výrobci sektů a vín v ČR, loni meziročně vzrostly tržby o 5,5 procenta na 1,72 miliardy korun. Čistý zisk se zvýšil o necelá tři procenta na 454 milionů korun. Jak je vidět, kombinace "uheráku" s bublinkami Čechům jede!

Německé obchodní společnosti Metro AG (Makro), o kterou se nyní uchází finančníci Křetínský s Tkáčem, stoupl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 40 procent na 79 milionů eur při tržbách ve výši 7,6 miliardy eur.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter #netflix #facebook #cocacola #trump #amazon

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky