03.09.2018 4 minuty čtení

Vyberte hotovost a investujte do Bitcoinu!

Zakladatel společnosti Fundstrat, který je známý pro svoje optimistické výhledy na kryptoměnový trh, ohledně dominantní kryptoměny uvedl, že Bitcoin pravděpodobně zakončí rok mnohem výše, než je dnes. Ve svém odhadu hovořil o hodnotě 20 tisíc dolarů.

V rozhovoru s CNBC Lee uvedl, že Bitcoin neprokázal korelaci s širším finančním trhem a tradičními aktivy jako je třeba zlato. Naopak v uplynulém roce vykazoval ve střednědobém horizontu podobný cenový pohyb jako rozvíjející se trhy.

Konkrétně se pak Lee zmínil o ETF, které se na tyto trhy zaměřují, jako je třeba iShare MSCI Emerging Markets Index ETF, jenž umožnuje investorům rozdělit své prostředky do rozmanitého portfolia aktiv a akcií v rozvíjejících se regionech.

“ETF i Bitcoin dosáhly svého vrcholu na počátku letošního roku a u obou následoval výrazný klesající trend. Dokud se vývoj na rozvíjejících trzích neotočí, myslím, že se bude v některých ohledech tato korelace udržovat, nemusí se však jednat o trvalou záležitost,“ řekl Lee.

Způsobí obrat na rozvíjejících se trzích růst Bitcoinu?

Vzhledem ke korelaci, kterou můžeme u těchto aktiv sledovat si Tom Lee myslí, že silná výkonnost aktiv a ETF založených na rozvíjejících se trzích pravděpodobně povede k růstu ceny Bitcoinu. Není to však zdaleka jediný faktor, který bude mít ve výsledku na utváření jeho ceny vliv.

“Konflikty mezi USA a dalšími zeměmi, jako jsou Turecko, Írán a Čína by mohly vést k poklesu hodnoty amerického dolaru, zvláště pokud by FED přistoupil na politiku pomalejšího zvyšování úrokových sazeb. Slabý dolar by pak mohl přispět právě k nárůstu ceny Bitcoinu,“ vysvětlil Lee.

Dále dodal: “Proč si myslíme že jsou rozvíjející se trhy a Bitcoin propojeny? Existují dva faktory. Prvním z nich jsou hedgeové fondy, které obvykle obchodují s akciemi rozvíjejících se trhů, přičemž využívají střídavě riskantní a opatrnější strategii. Takže když využívají tu riskantnější, Bitcoin trpí, protože patří také mezi riskantní aktiva. Peněz určených na riskantní investice je v ekonomice stále přibližně stejně. Druhý důvod se týká faktoru spojeného s bohatstvím. Efekt bohatství znamená, že pokud žijete na rozvíjejícím se trhu a vidíte, že váš akciový trh prudce klesá, logicky budete mít mnohem méně peněz na nákup Bitcoinu.“

Konflikty USA s dalšími zeměmi pravděpodobně povedou k poklesu ceny hodnoty dolaru

Spory USA v zahraničí nejsou v Evropě přijímány s nadšením

Minulý týden Německo oficiálně navrhlo rozvoj globálního finančního systému mimo kontrolu USA kvůli zesílení konfliktů mezi USA a Íránem. Heiko Maas, německý ministr zahraničních věcí, který působí ve čtvrtém kabinetu Angely Merkelové od března letošního roku uvedl: “Z tohoto důvodu je nezbytné posílit evropskou autonomii vytvořením platebních kanálů nezávislých na USA. Začít bychom měli vybudováním Evropského měnového fondu a vytvořením nezávislého systému Swift.“

Kim Dotcom, německo-finský podnikatel uvedl, že výzva Německa k vytvoření nezávislého finančního systému v evropském finančním sektoru, bude v případě pokračování těchto snah pravděpodobně znamenat pokles ceny amerického dolaru, což posléze povede k růstu ceny Bitcoinu.

20 tisíc dolarů do konce roku

I proto se Lee navzdory slabým výkonům ETF na rozvíjejících se trzích domnívá, že cena Bitcoinu překročí do konce roku zmiňovaných 20 tisíc dolarů. Očekává podobný cenový vývoj jako v prosinci loňského roku.

Pokud se navíc rozvíjející trhy do konce roku zotaví a vývoj v globálním finančním průmyslu bude nadále směřovat k devalvaci dolaru, je Lee přesvědčen, že bouřlivý pohyb směrem vzhůru nastane ještě před začátkem prosince.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.