14.07.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 15.7.2019: Prapodivná investice do Gotta, nastavení zrcadla Facebooku a drahé diamanty

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Podle obsahu ve Stories to možná vypadá, že jsme si teď tak trochu zasedli na Facebook, ale...vlastně ano, je potřeba trochu nastavit zrcadlo. Úspěšný týden všem!

-----

Slova dne

"Že si někdo zavolá krejčího právě v tento den je neuctivé. V žádném případě se to neshoduje s našimi hodnotami."

 CEO Deutsche Bank Christian Sewing v reakci na to, že si někteří top manažeři londýnské pobočky zavolali své osobní krejčí právě v den, kdy firmu opouštěli první zaměstnanci v rámci rozsáhlé restrukturalizace, která bude stát místo až 18 tisíc lidí. Média tak vyfotila smutné pracovníky s krabicemi míjející spokojené pány se vzorky.

-----

Číslo dne

4

 Přesně za tolik hodin se vyprodalo 5 tisíc eurobankovek s podobiznou Karla Gotta, které byly vydány k jeho 80. narozeninám. Každá stála 50 korun a sice si za ní nic nekoupíte, ale podle tvůrců prý může mít v budoucnu mnohem větší cenu. No, proti gustu...

-----

Vítěz a poražený

Infosys +6.34 % (11.40 USD)

Indická technologická společnost potěšila investory nejenom 11% meziročním růstem tržeb za fiskální první čtvrtletí, ale také 40% růstem tržeb v rámci digitální divize a několika novými významnými klienty. Cena akcií se blíží historickým maximům z loňska.

Illumina -16.12 % (305.05 USD)

Technologická společnost illumina, výrobce a dodavatel kompletního řešení pro rychlé sekvenování, přišla s informací, že tržby za druhé čtvrtletí budou asi o 50 milionů dolarů nižší, než Wall Street očekává. K tomu odhadla růst tržeb na celý rok na 6 % místo 13 %.

-----

Bleskově

Ve Spojených státech se v první polovině letošního roku prodalo celkem 148 704 tisíc elektromobilů, což je meziroční zvýšení oproti první polovině roku 2018 o 11,7 %. 

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil brzké zřízení vojenského velitelství ozbrojených vesmírných sil. Podobný pokyn už vydal také Donald Trump v USA.

Indická vláda plánuje v příštích pěti letech v rámci privatizace snížit podíly v některých velkých státních firmách na 40 procent. Z prodeje chce získat až 3,25 bilionu rupií.

-----

Hlavní události

Cena růžových diamantů poroste

 Těžařský gigant Rio Tinto rozhodl o uzavření největšího diamantového dolu světa Argyle, který proslul svými růžovými a červenými diamanty. Odborníci a investoři nyní očekávají, že kvůli uzavření čtyřicet let starého dolu dojde po osmi letech poklesu k růstu cen těchto drahých kamenů. Důl bude uzavřen na konci příští roku, poté začne obnova krajiny.

Boeingy zůstanou odstaveny

 Americké aerolinky American Airlines v tiskovém prohlášení oznámily, že ponechají letouny Boeing 737 Max mimo provoz nejméně do 2. listopadu, původně se přitom počítalo s výlukou do 3. září. Denně se toto opatření dotkne asi 115 letů. Pár hodin předtím o prodloužení odstávky do 3. listopadu informovaly aerolinky United Airlines.

Lidé v zemědělství už neubývají

 V podstatě celé nové tisíciletí probíhající pokles počtu zaměstnanců v zemědělství se loni konečně zastavil, když přibylo 200 lidí a celkový počet se tak zvedl na 100 200. Průměrný plat v zemědělství se navíc loni zvýšil o 6,7 procenta na 25 419 korun za měsíc. Podle mluvčího Zemědělského svazu však stále mnoho lidí v oboru chybí.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

 

#warengo #newsletter #byznys #zpravy #facebook #burza #deutschebank #gott #elektromobily #diamanty #boeing

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky