21.03.2022 3 minuty čtení

Kryptoměna Shiba Inu jako platební metoda?

Shiba Inu (CRYPTO: SHIB) v loňském roce zvítězila, pokud jde o výkonnost na trzích. Tento populární meme token vylétl o neuvěřitelných 45 000 000 %. Co však vedlo k těmto ziskům?

Podporuje ho zejména komunita Shiba Inu – skupina věrných příznivců známá jako Shib Army. Přispěl k tomu i všeobecný zájem o nově vznikající tokeny, které jako maskota používají psa plemene shiba inu. A nakonec, všechny zprávy o obchodech, které začaly akceptovat Shiba Inu jako platební metodu, zvýšily tak hodnotu této kryptoměny. 

Když už mluvíme o platebních metodách, společnost AMC Entertainment nedávno naplnila svůj dřívější slib, že bude uznávat Shiba Inu jako platební metodu. Řetězec provozovatelů kin oznámil, že nyní přijímá platby Shiba Inu online. Mohla by tato meme kryptoměna uspět jako jedna z řešení online plateb, a mohla by tato událost být hnacím motorem její budoucího růstu? Shiba Inu akceptována u 40 000 obchodníků 


Nejprve se však podívejme, jak se situace v této oblasti vyvíjí dnes. Jak již bylo uvedeno, AMC nyní token přijímá. A koncem loňského roku nabídla Shiba Inu obrovskou podporu v této oblasti dohoda s aplikací Flexa pro digitální platby.  

Díky dohodě se společností Flexa můžete platit pomocí Shiba Inu u více než 40 000 obchodníků, včetně kamenných obchodů, a to po celých Spojených státech. Podle článku na portálu Forkast jsou mezi nimi i významní prodejci, kteří používají systém Flexa, například Bed Bath & Beyond a Nordstrom.  

Avšak to není unikátní charakteristika, kterou by se Shiba Inu mohla pochlubit. Shiba Inu totiž není jediná kryptoměna, kterou můžete u těchto obchodníků používat. Například AMC přijímá mimo jiné také Bitcoin a Ethereum. Platforma Flexa spolupracuje s desítkami dalších digitálních tokenů.  Snaha o růst 


A zde je důvod, proč je to pro Shiba Inu problém. V současné době je využití této kryptoměny velmi omezené. Token slouží pouze k placení, stakingu nebo obchodování. Nejedná se o blockchain, na kterém byste mohli vytvářet decentralizované aplikace (dApps). Je to jednoduše token postavený na bázi Etherea.  

Shiba Inu se snaží růst. Pracuje na řešení druhé vrstvy, které by jí poskytlo nezávislost na Ethereu a nákladech spojených s používáním tohoto blockchainu. Shiba Inu se také chystá spustit vlastní metaverse. 

Ani tyto kroky však nepřispívají k tomu, aby Shiba Inu vyčnívala z davu. Ostatní kryptoměny rovněž budují škálovací řešení. A mnohé z nich, jako například Decentraland již zaznamenaly velké úspěchy v oblasti metaversu.   

Shiba Inu tak může postupovat v různých oblastech, včetně plateb. Pokud však nenajde způsob, jak se odlišit od tisíců jiných kryptoměn, mohou být významné výnosy této kryptoměny minulostí. 


 

Adria Cimino  
The Motley Fool 

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.