21.10.2021 3 minuty čtení

YIT dává do prodeje byty z prvních dvou etap projektu Lappi Hloubětín - Kemi a Ranua

V projektu Lappi Hloubětín v Praze 9 mezi ulicemi Kolbenova, Laponská a Granitova spustila YIT prodej 209 bytů ve finském stylu: z toho 98 v etapě Kemi a 111 v etapě Ranua. Jejich dokončení plánuje na 3. čtvrtletí 2023.

Celkem nabídne areál Lappi Hloubětín, navazující na téměř dokončený komplex Suomi Hloubětín, ve třech etapách 290 bytových jednotek a 8 komerčních prostor.

Etapa Kemi zahrne 98 nízkoenergetických bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk o velikostech od 30 m2 do 100 m2, vybavených kuchyňskou linkou včetně spotřebičů. Budova o sedmi nadzemních a jednom podzemním podlaží bude postavena u Kolbenovy ulice. Součástí této etapy bude i 6 komerčních prostor, v nichž jejich majitelé mohou otevřít např. menší obchod, lékárnu nebo kadeřnictví. Etapa nese název po laponské obci s jediným chromovým dolem v Evropě a s největším hradem ze sněhu na světě, který je každoročně rekonstruován.

Etapa Ranua sestává ze 111 nízkoenergetických jednotek. Nové byty o dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech od 26 m2 do 137 m2 vyrostou v domě o osmi nadzemních a dvou podzemních podlažích. Inspirací pro název etapy byla laponská obec s nejsevernější zoologickou zahradou na světě specializující se na arktické druhy zvířat.

K většině bytových jednotek v etapách Kemi a Ranua náleží zasklený balkon, předzahrádka či terasa a také sklepní kóje. Většina bytů bude mít prefabrikovanou koupelnu. Využití této moderní technologie výstavby z prefabrikátů znamená vyšší preciznost a kvalitnější provedení. Součástí bytových domů budou rovněž garážová stání, kočárkárny a kolárny, stejně jako prostory pro mytí psů a kol. V rámci standardního vybavení si mohou noví majitelé vybrat z několika variant podlahových krytin a interiérových dveří. V bytech bude instalován rekuperační systém. Jejich součástí bude i příprava pro předokenní žaluzie na dálkové ovládání (s výjimkou severní fasády). 

„Ze zahájení prodeje v projektu Lappi Hloubětín máme obrovskou radost, protože tím můžeme adekvátně reagovat na neutuchající poptávku po nových bytech v Praze. Věříme, že z naší pestré nabídky si vybere každý – jak singles a páry, tak i rodiny s dětmi, které hledají příjemné a praktické bydlení v bezpečném prostředí na dosah přírody,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Noví rezidenti ocení výbornou dopravní dostupnost. Stanice metra Kolbenova či Hloubětín se nachází pouhých pár minut pěšky od projektu Lappi Hloubětín, přímo u něj jsou pak dvě tramvajové zastávky. Cesta do centra metropole zabere necelou čtvrthodinu. Velkou výhodou je také skvělá občanská vybavenost: a to nejen přímo v místě (obchody a služby v sousedním komplexu Suomi Hloubětín), ale i v blízkém okolí (např. zdravotnická zařízení, plavecký bazén, pošta či obchodní centrum). O příjemné trávení volného času v nové finské čtvrti se postarají herní prvky, cyklostezka či zelené relaxační zóny.

Budoucí rezidenční komplex Lappi Hloubětín se tak spolu s již téměř dokončeným sousedním areálem Suomi Hloubětín stane moderní městskou čtvrtí s 1 200 byty a veškerou infrastrukturou.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.