16.10.2020 6 minut čtení

Životní příběh miliardáře, který pomohl vytvořit jeden z nejrevolučnějších přístrojů v historii

Svět v polovině loňského roku obletěla smutná zpráva, že ve věku 89 let zemřel texaský rodák Henry Ross Perot. Americký miliardář se sice nejvíce proslavil svou kandidaturou na prezidenta, ani jeho byznysové úspěchy však nejsou zanedbatelné.

Ross Perot kandidoval na post prezidenta Spojených států celkem dvakrát, a to v letech 1992 a 1996. Ačkoli je Amerika tradiční kapitalistickou zemí, v tehdejší době to bylo jako zjevení, aby se miliardář rozhodl kandidovat na ten nejvyšší možný post. Nepřekvapí proto, že Perot byl v obou případech poražen Billem Clintonem. 

Ale možná tak trochu připravil půdu pro kandidaturu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se bude snažit úřad obhájit. Trump ve své kandidatuře v roce 2016 využil mnohá z témat, která Perot v oněch devadesátých letech…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +26
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý chlapík, zajímavá live story :-)
  +2
  • Přesně! V Česku se všude psalo jen o té kandidatuře na prezidenta a o byznysu skoro vůbec, přitom to je mnohem zajímavější :))
   0
 • Díky za komplexní shrnutí. Ještě je zajímavé dodat, že EDS bylo v roce 2008 koupené HP - viz např. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Electronic_Data_Systems Na přelomu století bylo EDS významným hráčem na poli IT outsourcingu, a to nejen v USA. Např. v U.K. byli jedni z největších vůbec.
  +1
  • Super, díky moc za doplnění! Ono jak jsem zjistil, tak se toho v Česku o Perotovi a jeho firmách všeobecně moc neví, což je dost škoda. To s tím HP do článku doplním, to je zajímavé.
   0
 • Borec (y)
  0