11.09.2021 4 minuty čtení

Top 10 důvodů, proč miluji dividendy, a měli byste také

Proč je investice do příjmových akcií bezpečnější

Během desetiletí jsem viděl přátele, příbuzné a známé, kteří kvůli krachu akciového trhu ztratili celé své investiční portfolio. Někteří z těchto lidí, spolu s mnoha dalšími investory, ustoupili strachu a prodali v nejhorší čas na trzích. Ve skutečnosti lidská přirozenost tlačí většinu investorů, aby následovali chamtivost nakupovat vysoko, pak podlehli strachu a nakonec prodali nízko.

Pokud potřebujete nějaký důkaz, že investoři budou téměř vždy nakupovat ve špatnou dobu, zvažte ETF ARK Investments. Investoři nashromáždili ETF spravované společností Cathie Wood poté, co vlajkový fond ARK , ARK Innovation ETF (ARKK) , získal v roce 2020 152%. Fondy spravované ARK se v roce 2021 zvýšily o 900%. U všech nově investovaných peněz dosáhla ARKK vrcholu v únoru a je nyní o 24% nižší z tohoto maxima. Jednotliví investoři se do těchto fondů nahromadili těsně před vrcholem a nyní čelí značným ztrátám v ETF, o kterých si mysleli, že je obohatí.

ARK a další jsou důvodem, proč se rád držím dividendových akcií: dostanete výplatu svých dividend a jakmile jsou peníze na vašem účtu, jsou i vaše.

Právě díky těmto příběhům jsem si uvědomil, že k úspěchu jako dlouhodobého investora je nutný jiný přístup. Moje strategie na akciovém trhu se zaměřují na to, aby příjmy z dividend tvořily nejvýznamnější část mých očekávaných výnosů.

Miluji investování dividendových akcií. Zde je 10 důvodů, proč byste měli také:

  1. Dividendy jsou předvídatelnější než ceny akcií. Ačkoli nejsou zaručeny, mnoho společností a fondů zaměřených na dividendy vyplácí velmi předvídatelné dividendy. Můžete si vybudovat dividendový pasivní příjem, který lze počítat s opakováním měsíc co měsíc, čtvrtletí co čtvrtletí, rok co rok. Já ale upřednostňuji akcie s měsíční výplatou dividend. Proč? Mohu výnosy 12x reinvestovat a díky tomu dosahuji vyšších výnosů.
  2. Dividendy jsou peněžní výnosy z vaší investice. Peníze se objeví na vašem makléřském účtu a ty jsou vaše. Porovnejte to a sdílejte ceny, kde všechny zisky, které máte v akci, mohou rychle zmizet, pokud se trh obrátí dolů.
  3. Příjem z dividend vám umožní využít ohromnou sílu složeného růstu. Reinvestování dividend zvýší vaše držení přidáním akcií a rozšířením vašeho příjmového toku, protože tyto přidané akcie také vyplácejí dividendy. Proto investuji do společností vyplácejících měsíční dividendy.
  4. Velké akciové makléřské firmy vám umožňují nastavit automatické reinvestování dividend u většiny příjmových akcií. Automatické reinvestice vám umožní bezbolestně využít sílu složeného růstu.
  5. Dividendový příjem se snadno stane důchodovým příjmem. Aby bylo možné financovat váš životní styl v důchodu, není nutné prodávat akcie, možná v nejhorší dobu.
  6. Investice do dividendového příjmu znamená, že nemusíte neustále sledovat hodnotu svého portfolia. Investiční změny v portfoliu zaměřeném na příjem jsou vzácné. Dokud očekávání pokračujících dividend zůstává v platnosti, nakupujete a držíte a poté získáte příjem. 
  7. Investice do příjmu z dividend usnadňuje nízký nákup, když jiní investoři ve strachu prodávají. Příjmové akcie, které jdou „do výprodeje“, mají vynikající výnosy a tyto výnosy můžete uzamknout, pokud nakoupíte během útlumu akciového trhu.
  8. Jako investor zaměřený na příjem je snadné sledovat vaše výsledky a měřit úspěch vaší strategie. Zaznamenávejte a přidávejte své dividendové příjmy každý měsíc či každé čtvrtletí. Pokud je stabilní vůči růstu, váš plán funguje, bez ohledu na to, co se děje s cenami akcií.
  9. Získejte lepší spánek. Představte si, že si nebudete dělat starosti se svým investičním portfoliem.
  10. Můžete vydělat více, než si myslíte, a víc, než si tradiční finanční poradci vůbec uvědomují. Můj výnos z příjmových akcií snadno dosahuje výnosů přes 20%, někdy i mnohem více - i přes 50%.  Překvapivě se na všech trzích a ekonomice, kterou prošli za posledních osm let, průměrný výnos investičních doporučení držel velmi blízko 8%. Výnos z příjmových akcií tedy běžné výnosy převyšuje.
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.