3 minuty čtení

Jaký jste typ investora?

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o rozdílech mezi klasifikacemi retailových, akreditovaných a institucionálních investorů a jejich definicemi.

Důležitost investování se opakuje znovu a znovu, ale jaké jsou limitace toho, do čeho můžete investovat? Může někdo do každého investičního produktu? Není to tak úplně pravda. Podle toho, jaký jste typ investora jste, určí, jaké produkty máte k dispozici.

 

Ve světě investování platí určitá omezení a požadavky na ochranu osob bez znalostí nebo akreditace před investováním do produktů, které jsou považovány za vysoce rizikové. Konkrétní omezení se zároveň regionálně liší.. Tato omezení jsou zavedena za účelem ochrany a ochrany jednotlivců nebo běžněji označovaných jako drobní “retail” investoři. Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) a další regulační orgány se „zavázaly k vysoké úrovni harmonizované ochrany investorů zajištěním dobrého chování společností, které prodávají nebo doporučují spotřebitelům finanční nástroje.“

Tyto politiky obvykle zavádějí regulační orgány v zájmu ochrany široké veřejnosti před neinformovanými investicemi a ohrožením jejich peněz. Agentury se neustále snaží rozšířit svůj dohled, jak se stávají populární nové metody investování, jako je crowdfunding nemovitostí. Například v Evropské unii vstoupí v platnost nová nařízení o investiční činnosti související s crowdfundingem na konci roku 2021.

 

Obecně lze investory rozdělit na dva typy: retailové a institucionální. Pokud jde o nekótované finanční produkty a alternativní investice, jako je crowdfunding nemovitostí, je však zapotřebí třetí typ klasifikace: akreditovaní investoři. Je to dáno strukturou investic a předpisy v jejich okolí.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o rozdílech mezi klasifikacemi retailových, akreditovaných a institucionálních investorů a jejich definicemi.

 

Retail investoři

Drobní investoři jsou neprofesionální investoři, kteří nepotřebují certifikaci, předchozí zkušenosti nebo nepotřebují splnit žádné konkrétní požadavky na investování. Obvykle mají mnohem méně peněz na investování, a proto investují menší množství než akreditovaní nebo institucionální investoři.

Retailoví investoři jsou nejmenší částí finančního světa, ale nejsou bezvýznamní. Drobní investoři získávají větší přístup a svobodu než kdykoli předtím, protože investice se stávají stále populárnějšími. Platformy, jako je Robinhood, poskytly drobným investorům přímý přístup k investování snadným a dosažitelným způsobem a uvolnily tisíce z omezení a poplatků typických makléřských společností.

V rámci crowdfundingu nemovitostí mohou drobní investoři začít investovat do nemovitostí na desítkách platforem po celém světě, přičemž částky začínají již od 100 EUR.

Celý článek (v angličtině) si můžete přečíst kliknutím na odkaz zde: https://brikkapp.com/learn/what-type-of-investor

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.