3 minuty čtení

Seminář: Vývoj digitalizace a kryptoměn během pandemie Covid-19

Dne 10. června se v Praze v Kotvě uskutečnil seminář na téma vývoj digitalizace a kryptoměn během pandemie Covid-19.

Tento unikátní seminář se konal pod záštitou Senátu Parlamentu ČR, Hospodářské komory ČR, Hlavního města Prahy, Městské části Praha 1 a ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. 

Seminář

Mezi panelisty byli Miroslav Singer (ředitel pro institucionální záležitosti, hlavní ekonom pro střední a východní Evropu, GENERALI CEE HOLDING B.V., bývalý guvernér České národní banky), Marek Svoboda (ředitel odboru ekonomické diplomacie, Ministerstvo zahraničních věcí ČR), Tomáš Sedláček (ekonom a filozof), Karel Janeček (matematik, spolumajitel RSJ, Institut H21), Tomáš Hebelka (ředitel Státní tiskárny cenin ČR), Martin Stránský (zakladatel světového byznysu BTC), Tomáš Lapáček (RIS3 Innovation Manager, Prague Innovation Institute, Hlavní město Praha) a Daniel a Julia Tannerovi (zakladatelé Platon Finance).

Příležitosti během pandemie

První část semináře se točila kolem otázky, jaké byly možnosti digitalizace během pandemie a zda byly tyto příležitosti využity. Panelisty první části semináře byli Karel Janeček, Martin Stránský, Tomáš Lapáček a Daniel a Julia Tannerovi.

Všichni panelisté se shodli na tom, že pandemie otevřela mnoho příležitostí, které musíme využít. Pandemie nám ukázala nejen negativní, ale i pozitivní stránky, podařilo se například propojit umělce a jejich podporovatele a kupující z celého světa a také nám ukázala, že není třeba se tak často scházet v práci. 

Daniel Tanner vyzdvihl příležitosti v oblasti financí a umění, Martin Stránský dodal, že jako lidstvo musíme tuto změnu teprve vstřebat a ocenit. Tomáš Lapáček dodal, že hlavní město Praha našlo v pandemii mnoho příležitostí, které je třeba v rámci digitalizace využít. 

Na otázku, co je třeba udělat, abychom tyto příležitosti využili, se všichni přítomní hosté shodli, že není cesty zpět, ale je třeba si dát pozor na některé aspekty rychlého technického rozvoje. Daniel Tanner pak dodal, že na této transformaci musíme spolupracovat.

Co mohou kryptoměny přinést umění

Umění nepochybně zahrnuje určitou míru seberealizace a vlastního pohledu na svět. Při diskusi o tom, co mohou kryptoměny přinést do světa umění, Daniel Tanner zdůraznil možnost přinášet hodnoty a příležitosti pro každého. Karel Janeček a další se k tomuto názoru připojili. Digitalizace nám tedy dává příležitost dodávat hodnoty, ale ty musí pocházet z reálného světa. 

Závěr

Seminář byl rozdělen do dvou částí, z nichž druhá se zabývala otázkou, zda má smysl kryptoměny regulovat a zda už není na jejich regulaci pozdě. Pokud byste chtěli shlédnout celý záznam, můžete jej nalézt zde.

#seminar #pandemie #kryptomeny #digitalizace #PlatonFinance

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.