15.06.2021 5 minut čtení

Může Ethereum změnit naše životy? V jakých oblastech lze jeho technologii uplatnit?

Platforma Ethereum a její měna ether se těší rostoucí popularitě, navzdory nedávnému poklesu její ceny. Proč je Ethereum tak zajímavé?

Když umělec Mike Winkelmann známý jako Beeple prodal začátkem března prostřednictvím aukční síně Christie's digitální umělecké dílo za 69,3 milionu dolarů, využil technologii non-fungible token (NFT) fungující na platformě Ethereum. Po úspěchu jeho experimentu se ho chystají následovat další umělci, kteří se snaží do světa umění vnést nový „technologický“ rozměr.

Autorova koláž – Everydays: The First 5,000 Days – je jediným složeným jpeg souborem z 5000 jednotlivých obrázků, které autor skicoval každý den po dobu více než 13 let. Jako NFT je to…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Je to všechno hezké o ETH, ale za cca 2-3 měsíce nasadí Cardano smart kontrakty a potom může zastaralá síť Ethereum v klidu skončit.

  -2
  • Tak Cardano jeste nic s porovnanim Eth nepredvedlo. CH je jen PR maniak.

   +2
  • to je také důvod, proč jsem začal investice do crypta diverzifikovat... ačkoliv primárně nakupuji stejně hlavně BTC...

   0
  • ETH bude mít upgrade na ETH2, takže nebude zastaralá. BTC zas dostane taproot upgrade. Takže ADA to nebude mít jednoduchý, ale fandim tomu projektu.

   +1
  • @Viky7 ten upgrade slibují už tak dlouho, že ho můžou klidně slibovat dalších pár let.

   -2
  • Lol, ADA jen oznamuje a nic se neděje, a to pořád dokola. Pokud jde uživatelům o škálování, tak můžou už teď přejít na Solanu, která je momentálně nejrychlejší z těchto blockchainů a raketově roste její ekosystém.

   0