14.06.2021 3 minuty čtení

Libeň, jak ji (nejspíš) neznáte

Celá Praha prochází obrovskými proměnami. Přesto existuje čtvrť, která svými proměnami nad ostatními vyčnívá. Jde o Libeň, nabízející čarovný půvab, který si kdysi zamiloval i spisovatel Bohumil Hrabal.

I přes své proměny je jeho odkaz v Libni stále patrný, podobně jako atmosféra nejstarší zahrádkářské kolonie anebo náznaky divoké přírody. Specifické kouzlo starých časů tu provází novodobé průmyslové objekty či moderní výstavba. Právě ta se ve velkém podepisuje na přerodu Libně, ze které se postupně stává moderní rezidenční oblast.

 

Proměny Libně jako unikátní výstava

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) letos startuje velkou revitalizaci území Rohanského a Libeňského ostrova, které jednak funguje jako protipovodňová ochrana Prahy, jednak by mělo sloužit volnočasovým aktivitám. Mj. by tady měl vzniknout nový přírodní park.

Součástí přípravy Koncepce Rohanského a Libeňského ostrova IPR Prahy je interaktivní výstava, která představuje ta nejzajímavější místa oblasti. Některá jsou notoricky známá, zatímco jiná jsou zapomenutá. Prezentují Libeň optikou umění, kultury i historie. V deseti zastávkách výstava mj. seznamuje s událostmi, které upadly v zapomnění času, například odvezení téměř desítky tisíc zvonů z Protektorátu Čechy a Morava do nacistického Německa. Přibližuje i zdejší přírodu, která nese prvky savany.

„Výstavu můžete prozkoumat, jak se vám zachce. Celou, nebo po částech. Pomalým, či rychlým tempem, projet ji na kole nebo třeba jednotlivá místa spojit v rychlejším sledu při tréninkovém běhu. Otevřená je přes celý den, kdykoliv budete mít náladu. A vyrazit na ni můžete s rodinou, partnerem a partnerkou, prarodiči i vnoučaty. Děti se rozhodně nudit nebudou, na každém místě na ně totiž čeká hravý úkol,“ láká na výstavu její kurátorka Radka Schmelzová, historička a teoretička umění.

 

Na proměnách Prahy se podílí i PSN

S respektem k osobitému genius loci Libně a odkazu první republiky, který nesou některé zdejší bytové domy, jsme se i my v PSN zasloužili o jednu z pozoruhodných proměn. Prostřednictvím důmyslné rekonstrukce a revitalizace domu s otiskem proslulé firmy Alouis Vavrouš a syn se nám podařilo vytvořit osobité bydlení s nadstandardním komfortem. Nazvali jsme ho Rezidence Nad Korábem. Činžovní dům v Libni na rohu ulic Konšelská a Lindnerova je situován v těsné blízkosti parku Pod Korábem (Košinka). Jeho obyvatelé však jistě ocení i nový park, který by tady měl v budoucnu vzniknout.

 

Příště to může být Váš dům!

Nezaměřujeme se jenom na Libeň. Po celém Praze dlouhodobě hledáme zajímavé nemovitosti, kterým bychom mohli vdechnout nový život. Zajímají nás činžáky i atraktivní vily, stejně jako komerční objekty, hotely, penziony, kancelářské budovy, obchodní centra, sklady, průmyslové areály aj.

Umíme ocenit hodnotnou stavbu. Nabízíme férový odhad ceny nemovitosti. Zaplatíme rychle, bez zbytečných průtahů. Majitelé u nás získají také komplexní právní servis, ale především jistotu, že o jejich nemovitost bude dobře postaráno, v duchu motta akvizic PSN: „Zachováváme hodnoty, které jste vytvořili.“

Uvažujete-li o prodeji své nemovitosti, neváhejte nás kontaktovat.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.