07.06.2021 4 minuty čtení

Pokud dojde k propadu akciového trhu, tyto 3 věci rozhodně nedělejte

Co kdyby se akciové trhy zítra zhroutily? Může se to stát. Co byste dělali? Existují tři velmi časté věci: Zpanikaříte, začnete prodávat své akcie a následně se po dlouhou dobu vybýváte akciovému trhu. Asi tušíte, že tak byste se chovat neměli.

Čím více toho budete o propadech akciového trhu vědět, tím spíše je přivítáte s otevřenou náručí. A tři zmíněné chyby v úvodu jsou určitě tři nejhorší kroky, které můžete během krachu na trhu udělat. Pojďme se blíže podívat na to, proč byste neměli panikařit, prodávat a vyhýbat se následně akciovému trhu. Stejně tak si vysvětlíme, co byste naopak měli udělat, protože krachy trhu jsou ve skutečnosti vynikající investiční příležitostí.

1. Nepodléhejte panice

Pokud dojde ke krachu trhu, v prvé řadě byste neměli panikařit. Akcioví…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +24
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Ďakujem za článok Patrik, aký je podľa Vášho názoru v súčasnej situácii na trhu rozumný % podiel hotovosti k zainvestovanému portfoliu? Inflácia na jednej strane, historické maximá na druhej strane.

  0
  • no když se nad tím zamyslím, tak mám momentálně v cca 10-15 % "portfolia" v hotovosti, ale současnou situaci na americkém trhu řeším taky tím, že nakupuji i ETF, která jsou zaměřená na britský a evropský trh...

   0
  • @PatrikKudlacek, ja postupne hotovostný vankúš navyšujem. Z nejakých 5% som aktualne na 17%. Taktiež ak niečo kúpim tak skôr europa, austrália.

   0
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky