To jsou slova zakladatele společnosti Binance Changpenga Zhaa. Banky odmítaly spolupracovat s kryptoměnami od založení Bitcoinu, ale nyní se to začíná pomalu měnit. Podívejme se, proč jsou tyto instituce vůči kryptoměnám tak odmítavé.
Protichůdné modely
Kryptoměny a banky jsou v zásadě opačné modely. Banky fungují na základě přítomnosti centrální autority, což je něco, co v kryptoměnách není, a proto banky kryptoměny kromě jiných důvodů stále odmítají. CEO Binance se domnívá, že banky se v budoucnu možná nevyhnou placení vysoké ceny za odmítání modernizace. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že vlády po celém světě na ně vyvíjejí tlak ohledně případné spolupráce s kryptoměnami a kryptoburzami.
Možná budoucnost
Kryptoměny si však postupně získávají stále větší oblibu, čehož si samozřejmě všimly i banky. Proto začínají opatrně vymýšlet možné způsoby spolupráce, což je především z důvodu, aby nepřišly o zákazníky. Některé instituce tak začínají nabízet i kryptoměnové služby, pokud to umožňují právní požadavky v zemi jejich sídla a nebo v zemi, kde poskytují své služby.
Rovnováha
Propojení kryptoměn a bank by mohlo pomoci oběma stranám, ale cesta k němu bude dlouhá a možná velmi hrbolatá. Vlády od počátku svými regulacemi vytlačují kryptoměny z centra pozornosti, takže bude třeba dosáhnout rovnováhy mezi regulacemi, aby byly spokojené obě strany.
Co můžete dělat
Svět kryptoměn je rozmanitý a bude jistě zajímavé sledovat, kdy k této spolupráci dojde a jakým směrem se bude ubírat. Pokud byste se chtěli o kryptoměnách dozvědět více, můžete začít studovat v naší Platon Trading Academy, která vás provede světem kryptoměn a ukáže vám, jaké možnosti kryptoměny nabízejí.
Zdroj: zycrypto.com