21.05.2021 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.5.2021: Konec Internet Exploreru, letošní dividenda ČEZ a překvapivé oživení trhu práce v USA

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Včerejšek byl tak trochu ve znamení návratu ke známému normálu. Akciové trhy už si to zase štrádovaly nahoru, kryptoměny také rostly jako z vody, aby zapomněly na kocovinu z předešlého dne a v Izraeli si odkývli, že házet na sebe vzájemně bomby a rakety nikam nevede. Tak snad se to před víkendem už nijak nepokazí! Pohodový víkend Vám přeje Tomáš a s majiteli Warengo Premium se uvidíme zítra v poledne opět u informacemi a inspirací nabouchaného Remixu!

⚫ Spouštíme WARENGO PREMIUM! Získejte přístup k unikátním funkcím a obsahu

  S&P 500 +1.06 % (4,159.12)

  Nasdaq +1.77 % (13,535.74)

 PX +1.30 % (1149.96) 

---

 Ropa -2.23 % (61.95 USD) 

 Zlato -0.17 % (1,878.30 USD) 

 Stříbro -0.46 % (27.90 USD) 

Stanislav Socha (1319 sledujících)
Aktivní akciový investor dělící se o své zkušenosti a analýzy
Sledovat

Virgin Galactic (SPCE) +14.71 % (19.81 USD)
Virgin Galactic konečně oznámil dlouho očekávaný testovací let na tuto sobotu 22.5. a investoři si maličko oddechli. Teď ještě, aby to zase neskončilo nezdarem...

Kohl's Corporation (KSS) -10.17 % (54.12 USD)
Ani výborné Q1 výsledky nezastavily akcie řetězce obchodních dom Kohl's. Akcie však za 6 měsíců nyní přidaly 100 % a de facto nebylo kam růst. Takže přišel výběr zisků.

⚫ Spouštíme WARENGO PREMIUM! Získejte přístup k unikátním funkcím a obsahu

GRAF DNE

V USA minulý týden o podporu v nezaměstnanosti zažádalo pouze 444 000 osob. To je nejen méně, než se očekávalo, ale také nejméně od začátku pandemie.

 SLOVA DNE 

„Ano, neprodal jsem a ani neprodám žádný Doge.“

Elon Musk je zpět u svého hraní si s cenou Dogecoinu. Včera si opět na Twitteru neodpustil nějaké to meme a posléze jednomu z uživatelů v odpovědi potvrdil, že neprodal žádný ze svých dogecoinů a ani to nemá v plánu. Kryptoměna v reakci během dne rostla až o 11 %.

 ČÍSLO DNE 

5 300 000 000 $

Evropská odpověď na Robinhood, německá aplikace Trade Republic pro obchodování akcií, ukončila masivní investiční kolo, v němž vybrala 900 mil. $ a posunula svou valuaci na působivých 5,3 mld. $. Společnosti se daří kvapně růst díky rostoucímu zájmu retailových investorů o akciový trh.

 BLESKOVĚ 

Představenstvo skupiny ČEZ navrhlo vyplatit letos investorům ze zisku na dividendách celkem 28 mld. Kč, což znamená 52 Kč na akcii. Pokud valná hromada bude souhlasit, půjde o nejvyšší dividendu od roku 2010 a citelný nárůst oproti loňským 34 Kč na akcii.

 Česká vakcinologická společnost vydala doporučení, dle kterého by vakcíny společností AstraZeneca a Johnson & Johnson neměly být podávány osobám mladším 60 let. Pro mladší by tak zůstaly na výběr pouze vakcíny Pfizer/BiNTech a Moderna.

Britská vláda oznámila největší změnu správy železnic za posledních 100 let. V jejím rámci vznikne nový státní úřad, který bude železnice spravovat a přispěje ke zjednodušení organizace a správy zdejších železničních tratí.

▶ EU udělila bankám Nomura, UBS a UniCredit pokutu ve výši 371 milionů eur kvůli údajnému "dluhopisovému obchodnímu kartelu" mezi nimi v letech 2007 až 2011. Banky se jednoduše domlouvaly na společných tržních pohybech. Pokuta symbolická...

Izraelská vláda uzavřela s hnutím Hamás 11denní vzájemný klid zbraní. Obě znepřátelené země souhlasily s návrhem, s nimž původně přišli zástupci Egypta. Příměří platí od páteční druhé hodiny ranní (1:00 SELČ). Zpátky k jednacím stolům.

FOTO DNE

Internetovému prohlížeči Internet Explorer od Microsoftu, jež byl svého času králem mezi browsery do té míry, že dlouhodobě čelil obviněním ze strany antimonopolního úřadu, zvoní umíráček. Softwarový gigant včera oznámil, že současnou verzi Internet Explorer 11 přestane od 15. června 2022 podporovat.

Už je nás 56 109

---
⚠️
Texty zveřejněné v tomto newsletteru nejsou investičním doporučením, mají pouze informativní charakter. Buďte v investicích opatrní a vzdělávejte se.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zdravim, mam dotaz. Ranni zpravy uz nebudou nebo copak se deje?

  0
  • Zdravím, ranní zprávy pokračují standardně v newsletteru, nyní pouze řešíme efektivnější a uživatelsky přívětivější systém jejich vydávání v rámci webu, případně aplikace.

   0
  • @milan aha, ranní zprávy totiž nevidím už od pondělka, tak jsem se právě ptal, co se zrovna děje.

   0
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty