17.05.2021 2 minuty čtení

Jaká je budoucnost ESG investic v EU? Již tuto středu vám odpoví on-line konference o udržitelném financování

Byť už dnes investoři, banky i společnosti musí některé informace o udržitelnosti reportovat, chybí pro jejich vyhodnocení jasné standardy. Ne každý subjekt navíc zveřejňuje stejná data, čímž vzniká v segmentu ESG poptávka po vyšší transparentnosti.

Evropská komise před necelým měsícem veřejnosti ukázala svůj návrh směrnice specifikující, jakým způsobem by měly být firmy povinny reportovat o své udržitelnosti (CSRD). Jde o jednu z několika strategií, skrz které chce EU poskytnout udržitelným investicím a zejména samotným investorům větší transparentnost i možnost porovnávat udržitelnost na základě relevantních dat a zvýšit tak jejich apetit alokovat do tohoto segmentu větší množství kapitálu.

Kromě CSRD chce EU zároveň investorům – například bankám – nařídit povinnost zveřejňovat, jakým způsobem při svém rozhodování o investicích zohledňují rizika z pohledu udržitelnosti a jak o své zamýšlené strategii a jejich cílech informují konečné uživatele či klienty. Do třetice by mělo vstoupit v platnost nařízení o taxonomii, v rámci kterého budou jednoznačně klasifikovány jednotlivé činnosti pro účely udržitelného financování.

A právě o těchto nově připravovaných směrnicích EU podporujících udržitelné podnikání i budoucnosti udržitelného investování nejen v EU, ale i konkrétně v ČR bude konference Evropská unie a udržitelné financování. Ta proběhne již tuto středu 19. května od 10 do 12 hodin. V rámci jednotlivých přednášek i debat s účastníky se představí hlavní ekonom platební instituce Roger Dominik Stroukal, poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Luděk Niedermayer a výkonný ředitel a místopředseda představenstva @energyFinancialGroup Tomáš Voltr.

---

Účast na konferenci je zcela zdarma a jediné, co musí zájemci udělat, je zaregistrovat se na stránce udrzitelna-konference.cz. Těšíme se na shledanou ve středu!

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.