Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.04.2021 3 minuty čtení

APPLE ($AAPL)

Co nového u APPLE?

Rekordní výsledky za poslední čtvrtletí hlásí společnost Apple ($AAPL).

Apple vykázal ve středu po uzavření obchodů své příjmy za druhé čtvrtletí roku 2021, čímž překročil očekávání analytiků ve všech sledovaných ukazatelích. Tržby vzrostly meziročně o neuvěřitelných 54% při silném prodeji hardwaru ve čtvrtletí.

Vedení konferenčního hovoru společnosti Apple přesto varovalo před dopadem pokračujícího globálního nedostatku čipů na hardwarové podnikání společnosti Apple. Omezení dodávek by mohla mít v červnovém čtvrtletí dopad na příjmy ve výši 3 až 4 miliardy USD, uvedl finanční ředitel společnosti Apple Luca Maestri. Tyto nedostatky se dotknou hlavně iPadů a Maců, uvedl generální ředitel Tim Cook. „A tak tam budeme mít nějaké problémy při plnění poptávky, kterou máme. Poptávka je právě teď velmi silná,“ řekl Cook.

Zde jsou nejdůležitější čísla ze zprávy ve srovnání s tím, co očekávala Wall Street:

Tržby: 89,58 miliardy USD oproti 77,3 miliardám USD očekávaným

Zisk na akcii: 1,40 USD oproti 0,99 USD očekávaným

Tržby z iPhone: 47,9 miliard USD oproti 41,5 miliardám USD očekávaným

Tržby z iPadu: 7,8 miliard USD oproti 5,6 miliardám USD očekávaným

Příjmy pro Mac: 9,1 miliardy USD oproti 6,8 miliardám USD očekávaným

Po zprávě akcie vzrostly o 4%.

 

Společnost Apple stále dosahuje vysokých prodejů svého iPhonu 12, který zahájila v září 2020. První iPhone, který nabízí mobilní připojení 5G, byl iPhone 12 pro společnost dosud obrovským úspěchem. Nejen iPhone však posílil Apple. Pandemická prostředí pro práci z domova a vzdálená výuka také způsobila prudký nárůst prodejů počítačů Mac a iPad.

"Podle našeho názoru je nepravděpodobné, že by současná vysoká úroveň poptávky po iPadu i Macu byla udržitelná, protože se svět znovu otevře," uvedl Hall.

Společnost Apple rovněž pokračuje v pokroku ve svém plánu zbavit společnost Intel jako svého hlavního poskytovatele čipů ve prospěch vlastních čipů M1 založených na Arm. Společnost vydala své první MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini poháněné procesory M1 v listopadu 2020, což urychlilo růst v tomto segmentu, a počátkem tohoto měsíce společnost Apple debutovala s novými iMac a iPad Pros s procesory M1.

Největší temný mrak visící nad Apple a dalšími společnostmi zabývajícími se spotřebními technologiemi je pokračující globální nedostatek čipů, který by mohl trvat do roku 2022. Společnost Apple se obává, že nedostatek dostupných polovodičů by mohl zpomalit schopnost společnosti dostat výrobky do rukou spotřebitelů. 

Cena akcie:  133,48 USD, loni nárůst +85%, dividenda 0,82 USD při dividendovém výnosu 0,61%.

Nadále se předpokládá nárůst ceny akcií minimálně 15% do konce roku.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Nechápu,jak můžete doporučit nákup Applu,když ho Evropská komise obviňuje z antimonopolního chování.Jinak proti vám nic nemám,naopak vaše články moc rád čtu,zdravím,Bastl.

  -3
  • Ukažte mi, kde doporučuji nákup Apple... Já pouze podal zprávu. Nikde nepíši běžte si koupit akcie Apple. A když jsme u toho antimonopolního chování, Apple zaplatí pokutu levou zadní a vůbec to s touto společností neotřese, tomu věřte...

   +8
  • @Stan1000 tak to se omlouvám,to máte pravdu,že jste je k nákupu nedoporučoval.Mě jen přišlo,když o nich tak pozitivně píšete,že si to nějaký nezasvěcený investor přeložý,že to má koupit.B

   0
  • přeložý??? to snad ne...

   +2
  • Ne, já pouze podal zprávu o výsledcích společnosti Apple za poslední čtvrtletí. Nikdy nepíši kupte tohle nebo tamto. Za své investice si musí ručit každý sám, každý má možnost si každou společnost prověřit fundamentální i technickou analýzou, zkontrolovat účetní uzávěrky, prověřit strukturu dluhů a zadluženosti...

   +2
  • @Stan1000 To určitě,souhlasím a děkuji za fundovanou odpověď,pěkný zbytek večera,B.

   0
  • @Stan1000 Ja to chapu, ja chtel jen upozornit na neuveritelnou gramatickou chybu.. :)

   0
  • @radasHurtas Hrubka tam je, ale buďme tolerantní, někdy to je jen překlep...

   +1
  • @Stan1000 😄👍👋

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím