6 minut čtení

Tahle akcie dnes stojí méně než 10 $, je ve svém oboru tržním lídrem a měla by vás zajímat

"Nakup nízko a prodej vysoko" je pravděpodobně jedna z nejstarších a nejelementárnějších investičních rad. Na první pohled to zní zcela jasně, ale ve skutečnosti je to s tím nákupem "nízko" a prodejem "vysoko" maličko složitější...

Co to totiž znamená "nízko"? Jde o nízkou cenu, nebo nízkou hodnotu? A co se týče prodeje, co bylo doopravdy "vysoko" se vždy dozvíte až zpětně. Trochu lepším, respektive v praxi použitelnějším sloganem by tak mohlo být spíš "nakupujte dobré společnosti za výhodnou hodnotu a investujte dlouhodobě až do chvíle, kdy budete potřebovat hotovost" - ať už je touto chvílí důchod, nebo nějaký významný výdaj jako třeba nákup nemovitosti.

Dokážete-li tedy najít akcie, které nabízejí velmi solidní hodnotu za nízkou pořizovací cenu a navíc u nich existuje perspektiva pro dlouhodobý růst, jste na velmi dobré cestě. A zrovna jednu takovou akcii bych tady pravděpodobně pro zájemce měl, byť konečný verdikt je na každém z vás:

Velký hráč na trhu velkoobchodních hypoték

Společnosti UWM Holdings ($UWMC) je jedním z předních poskytovatelů hypoték na rezidenční bydlení v USA. První tři písmena v názvu společnosti znamenají "United Wholesale Mortgage". Konkrétně jde o druhého největšího poskytovatele rezidenčních hypoték a největšího poskytovatele hypoték s velkoobchodními (zpravidla výhodnějšími) podmínkami s tržním podílem 34 % k datu 31. prosince 2020. Jakožto velkoobchodník $UWMC spolupracuje s třetími stranami v podobě hypotéčních makléřů, skrz něž nabízí úvěry. Tím se liší od retailových hypotéčních poskytovatelů, kteří je nabízejí přímo koncovým klientům.

Brand UWM existuje od roku 1986 a drží se na špici mezi velkoobchodními poskytovateli hypoték již šest let v řadě. Na burzu však společnost oficiálně vstoupila až letos 22. ledna poté, co se spojila se SPAC společností Gores Holdings (UWM oznámilo svůj záměr vstoupit na burzu skrz SPAC 23. září loňského roku).

$UWMC zahájilo své obchodování za zhruba 11,50 $ za akcii, avšak cena od té doby klesla o cca 30 % a potlouká se okolo 8 $. Tady je potřeba zpozornět, protože se stále bavíme o dlouhodobém tržním lídrovi se solidním dlouhodobým potenciálem růst, který navíc vyplácí dividendu (aktuální výnos 4,87 %). Má to celé nějaký háček?

Foto: New York Stock Exchange

Asi jediným výraznějším je skutečnost, že trh s hypotékami patří mezi cyklické, což ostatně ukázaly poslední roky. UWM loni zažilo rekordní rok, když ke klientům dostalo nové hypotéky za 182 miliard dolarů - o 69 % více než v roce 2019, což byl svého času rovněž rekordní rok. Čistý příjem $UWMC loni činil 3,38 miliardy dolarů, což představuje meziroční růst o 715 % (!).

Rok 2020 byl nicméně spanilou jízdou pro celý hypotéční trh, který se vezl na rekordně nízkých úrokových sazbách a rapidním růstu poptávky po refinancování. Co ale bude dál? Výkonný ředitel UWM Mat Ishbia věří, že společnost je teprve na začátku dlouhodobého růstu. Pravdou je, že značka má za pasem několik výhod, na nichž může nyní stavět a o nichž CEO promluvil během zveřejnění výsledků za 4. kvartál loňského roku:

"Rok 2020 pro nás nepředstavuje dosažení maxima. Je to spíš startovní bod, z nějž máme v plánu odrazit se ještě dál. Chceme proto pokračovat v dalším rozvoji a budování našeho byznysu. Z pohledu budoucího výhledu se nacházíme v dobré tržní pozici. A očekáváme, že rok 2021 bude z pohledu nově uzavřených hypoték představovat opět významný růst."

Klíčové tržní výhody pro $UWMC

Velká očekávání pro rok 2021 a následující roky tedy nejsou pouze zbožným přáním - společnost dnes má několik významných zbraní, které by ji k dalšímu růstu měly pomoci. 

Zaprvé, během posledních let investovala miliony dolarů do technologií, díky čemuž jsou dnes její systémy rychlejší než ty od konkurence. Uzavření hypoték tak makléřům v praxi trvá kratší dobu, což v důsledku znamená rychlejší, snazší a levnější dohodu jak pro samotné makléře, tak i pro koncové klienty.

Zadruhé, Ishiba věří, že segment velkoobchodních hypoték nadále poroste, jelikož klientům nabízí příležitost najít si skrz stránku společnosti findamortgagebroker.com makléře nabízející u hypoték výhodnější úroky. Tučné zisky rovněž už nyní plynou mimo jiné do propagace této stránky, která se objevila i mezi reklamami během letošního Super Bowlu.

S očekáváním společnosti ohledně dalšího růstu nově uzavřených hypoték pro rok 2021 souhlasí i analytici, kteří sdílejí býčí vyhlídky společnosti a aktuálně mají průměrnou cílovou cenu pro akcie pro příštích 12 měsíců na 11 $ za akcii.

Kromě snížení výdajové stránky díky investicím do technologií nejsou všeobecně náklady v této branži nijak vysoké, což znamená, že $UWMC si hoví na poměrně vysokých maržích. Na základě posledních hospodářských výsledků se pyšní provozní marží 72 % a ziskovou marží 67 %, což společnosti poskytuje hromadu volného kapitálu, s nímž může libovolně nakládat. Zároveň má silný kreditní rating, který lze v rámci celého segmentu považovat za nadprůměrný.

Na závěr bych ještě jednou chtěl připomenout asi největší potenciální riziko spojené s UWM Holdings - trh s hypotékami je cyklický, se sklony k volatilitě v závislosti na aktuálních tržních podmínkách. Zároveň však lze úspěšně argumentovat tím, že $UWMC dokázalo v posledních 6 letech úspěšně růst napříč několika různými tržními prostředími, takže neexistuje pádný důvod, proč by v tomto trendu nemohlo pokračovat i nadále.

Pozn. Akcii aktuálně pro pořádek sám nevlastním.

#investovani #akcie #hodnota #portfolio #uwmholdings #hypotecnitrh #velkoobchod #technologie

Hodnocení: +56
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Díky a velmi vítám poznámku pod článkem. Bylo by moc fajn, kdyby se to zde na Warengo ujalo jako pravidlo, jak je zvykem pod zahraničními články s investičními tipy.

    +10
  • Ano, firma je silná a když nedojde k nějakému zásadnímu tržnímu otřesu, tak by mohla dále růst. Segment hypoték je ale silně cyklický (jak i správně připomíná autor článku). Mnozí máte jistě v živé paměti rok 2008 a pád hypotečního trhu, který záhy zažehl celosvětovou finanční krizi. Jistě, mnohé se od té doby změnilo k lepšímu. Ale realitní trh (nejen) v USA se začíná opět viditelně přehřívat a je otázkou, zda-li tentokrát dojde k nějaké jeho samoregulaci a návratu k normálu (např. výraznějším zvýšením US sazeb), nebo to skončí opětovným nárazem do zdi. V druhém případě by to sebou strhlo do propasti i firmy typu UWMC.

    +1
  • Doporucuji film "Sazka na nejistotu" o tom, jak to nemuze rust do nekonecna:-)

    0
  • Zdravím, můj názor je, že má autor pravdu a taky si myslím že je to dobrý"Kauf". Děkuji autorovy za dobrý tip!

    0