Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.04.2021 3 minuty čtení

Closing Bell (27. 4. 2021) – Ropní býci upírají zrak k Japonsku a Indii

Zámořské akciové trhy druhý obchodní den nového týdne zakončily velmi smíšeně. Investoři vstřebávají reporty výsledků hospodaření dominantních technologických titulů a netrpělivě očekávají výstup z dvoudenního zasedání americké centrální banky.

Dařilo se průmyslu, financím a energetickým titulům. Světové ceny ropy posilovaly přes 2 % po spekulacích, že Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci sdružení ve skupině OPEC+ nezmění svou těžební politiku do měsíce června.

Ministři ropného kartel OPEC+ prosadili posunutí dvoudenní schůzky naplánované na tento týden na měsíc červen, čímž fakticky odsunuly rozhodnutí o změně objemu stávající produkce. To vše navzdory aktuální katastrofální situaci v Indii, která je třetím největším dovozcem ropy. Ceny černého zlata posilují už od úvodu týdne a obchodníci bedlivě sledují globální vývoj pandemické situace v Japonsku. Japonsko, čtvrtý největší importér ropy, vyhlásilo výjimečný stav uprostřed příprav na olympijské hry v Tokiu, které mají začít už za 87 dní.

Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 mld. dolarů na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance.

Akcie společnosti United Parcel Service ($UPS) připsaly během úterního obchodování více než 10 %. UPS vykázala za první kvartál velmi solidní výsledky, které překonaly očekávání analytiků. Za pozitivními čísly stojí zejména silná poptávka ze strany malých podniků.

Technologické tituly odevzdaly značnou část zisků zejména pod tlakem opětovného růstu výnosů na amerických dluhopisech a nejistotě ohledně vyhlášení výsledků technologických těžkých vah – společností Alphabet ($GOOGL) a Microsoft ($MSFT). Giganti Facebook ($FB) a Apple ($AAPL) reportují své hospodářské výsledky ve středu. Společnost Amazo.com ($AMZN) se dostane ke slovu po uzavření čtvrteční obchodní seance. Akcie GameStop ($GME) posílily o více než 5 % poté, co společnost získala prostřednictvím nabídky akcií 551 mil. dolarů.

Vzhledem k tomu, že zámořské trhy se pohybují poblíž svých historických maxim, pozornost většiny investorů se obrátí k zítřejšímu zasedání americké centrální banky. Na konci svého dvoudenního zasedání americký FED ve středu večer zveřejní nastavení úrokových sazeb. Zde se žádná akce nečeká a sazby by měly zůstat v pásmu 0,0% - 0,25% beze změny na současných úrovních. Předseda Jerome Powell uspořádá následnou tiskovou konferenci, kde se vyjádří k současnému dění na trhu a poodhalí nové projekce centrální banky. Obecně se očekává, že Powell bude hájit dosavadní politiku centrální banky, která nechá růst inflaci nad 2% cíl a zopakuje poselství, že nedávný růst cen je považován pouze do dočasný jev.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

#imperialBrno #imperialclosingbell #imperialAKCIE

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím