Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
12.04.2021 6 minut čtení

3 kvalitní dividendové akcie, které vám budou generovat pasivní příjem pravděpodobně celý život

Zatímco Američané si užívají šeků na tisíce dolarů od vlády, našinec je rád, když se zorientuje v kompenzačním bonusu a neskončí na ulici. Lepší alternativou je přitom vytvořit si pravidelný příjem plynoucí z kvalitních dividendových akcií.

Jak poznat "kvalitní dividendovou akcii". Většina z nich se zcela přirozeně rekrutuje ze skupiny dividendových aristokratů neboli společností, které jakožto členové indexu S&P 500 již minimálně 25 let v kuse rok co rok svou investorům vyplácenou dividendu navyšují. 

Takových akcií dnes na amerických trzích existuje pár desítek (napadlo mě sepsat jejich přehledný aktuální seznam včetně stručných informací ke každé akcii, ale nejsem si jistý, jestli by o něco takového byl zájem, jelikož to pravděpodobně lze vyhledat online jinde - dejte když tak vědět do komentářů) a…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +52
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • NEE som zaradil do portfólia ako USA lídra v štrukturálnom trende poskytovania zelenej energie. Ďakujem za zaujímavý článok.

  +1
 • "ale nejsem si jistý, jestli by o něco takového byl zájem" - buďte si jistý, že zájem by určitě byl ;) Super článek - nejdůležitější informace přehledně na jednom místě, co víc si člověk může přát. U Consolidated Edison jsem zaváhal v době, kdy mně akcie klesly o 18%, soudě podle informací ve Vašem článku jsem prohloupil, že jsem nepřikoupil

  +1
 • Je to podnětný článek. Výborně. Jen tak dál.

  +1
 • Ano, skvělé tipy! NEE i ENB jsou ale po docela vydatném růstu. Neobáváte se korekce?

  +1
  • $NEE mám a velice rád bych přikoupil, ale bez korekce se mi do toho nechce.

   +2
  • @Dalibor007 Korekci už vyhlížím několik měsíců, ale věštecká koule z Alibaby asi pořád trčí někde v Suezu. 😅 Je otázkou, zda se ji za současné tiskařské euforie jen tak dočkáme.

   +1
  • @tomasdurcak Ano, je to zvláštní stav. Mnoho indikátorů i článků zde na Warengu zdvihá varovný prst, trhy ale bez ohledu na cokoliv vytrvale rostou. Mimochodem mne překvapuje např. nynější výrazný pokles VIXu. Myslím, že dlouhodobě jsou jeho současné nízké hodnoty neudržitelné, proto si pomalu začínám budovat nákupní pozice. Možná teď budu na nich chvíli ztrácet (nyní jdu proti dlouhodobému trendu), ale výstřel nahoru jednou přijde. To je (téměř) jistota.

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím