Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.04.2021 5 minut čtení

Skutečně je bitcoin rizikem pro životní prostředí, nebo leží pravda trochu někde jinde?

Lidé si přirozeně kladou otázku, zda těžba bitcoinu přispívá díky své energetické náročnosti k růstu produkce oxidu uhličitého. Vězte, že odpověď není tak jednoznačná, jak se jí někdy snaží odpůrci bitcoinu prezentovat.

Bitcoinová síť spotřebovává energii, to je nepopiratelné. Blockchain bitcoinu k ověření transakcí vyžaduje, aby těžaři používali specializované počítače k neustálému ověřování transakcí, díky čemuž získávají odměnu v podobě bitcoinu – po celou dobu spotřebovávají tyto počítače elektřinu. Tato činnost je nezbytným základem pro fungování bitcoinové sítě.

Je těžba bitcoinu špatná pro životní prostředí?

Pokud je spotřeba energie nevyhnutelná, náklady na tuto energii se stávají velmi důležitým faktorem pro těžaře bitcoinu, jako firem…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Super článek. Je vidět, že i názory ohledně elektrické náročnosti bitcoinu se postupně ve společnosti mění. Já bych možná jenom dodal, že tak jak dochází k půlení odměn co 4 roky, tak těžaři mají stále nižší zisky. Proto prognózy o zvyšování elektrické spotřeby bitcoinu většinou nejsou založené na žádné logice. Jenom aby se se vyplatilo pálit aktuální spotřebu za 4 roky po půlení, musela by cena bitcoinu raketově vzrůst, jinak se to jednoduše nevyplatí a datová centra budou vypnuta.

    +2
    • Díky za doplnění 😉 vás poznatek určitě smysl dává :-)

      +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím