Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.03.2021 6 minut čtení

8 vesmírných SPACů pro investory, kteří chtějí mít náskok před Ark Space ETF

Riziková investice, která může přinést velký zisk i zklamání.

Potenciál růstu na kosmickém trhu přitahuje pozornost investorů. A vesmírný sektor by mohl v příštích několika týdnech získat větší pozornost díky vesmírnému ARK Space Exploration ETF ($ARKX), který byl dnes spuštěn. Jeho hodnota ihned vyskočila o 100% a obchod byl zastaven. Přesto si osobně nemyslím, že ihned po IPO je vhodné do fondu vstupovat - po několika dnech zpravidla hodnota výrazně poklesne a chvilku trvá, než se sníží volatilita. Potom, pokud shledám tento fond jako patřičně růstový, pak teprve je možnost rozumně investovat.

 

Zde je…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +22
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Nebál bych se o Rocket Lab. Ten má našlápnuto neskutečně a na burzu jde “jen” kvůli tomu, aby získal finance na silnější nosič, i když tažným koněm zůstává Electron. Akcie sám mám. Chtěl jsem i SRAC, ale ti “selhali“ už u první zakázky a ty přeletové stupně nevím, jak velké budou mít využití. u Astry bych byl taky opatrný, protože tvrzení, že budou moct odpalovat kdekoliv na Zemi, natož do 24 hodin, je čistý populismus. Ale pár firem jsem ani neznal a děkuji za informace. 

  Jinak snad první výtka ke článkům p. Sochy. Některé ty překlady u tohoto článku jsou trystní. Ale to je asi pokřivené tím, že kosmonautika je mým velkým koníčkem.

  +1
  • Za překlady se omlouvám, ale při tolika překladech už zapomínám trochu mluvit česky... To je profesionální deformace...

   +1
 • 0
 • Seznam to je pěkný. ...ale ani jedna společnost není v zisku a je velký otazník, zda vůbec některá někdy bude.

  0
  • Ty společnosti fakticky jsou teprve na startu a mají připravené zajímavé programy. Ale jak píši, je to riziková investice. Můžete hodně vydělat i prodělat. Jinak v zisku není ani VIRGIN GALACTIC (SPCE).

   +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím