29.03.2021 3 minuty čtení

Tajný humanoidní robot od Amazonu aneb šance na miliardový byznys

Seznamte se - já jsem VESTA - robot od Amazonu

Tajný robot Amazonu přichází…

Amazon se připravuje na uvedení svého dalšího velkého technologického produktu - krycí jméno: Vesta.

Vesta je robot, který Amazon již téměř čtyři roky tajně vyvíjí. Je to další inteligentní domácí produkt technologického giganta.

Amazon dal více než 800 zaměstnancům práci na projektu Vesta. Dosud nemáme oficiální časovou osu pro spuštění robota. Ale víme, že je v pozdní fázi prototypu. Amazon stále schovává podrobnosti svého nového domácího robota.

Ale víme, že se očekává, že robot bude asi stopu široký. Bude také vybaven obrazovkou, mikrofonem, který mu umožní reagovat na hlasové příkazy, a několika kamerami pro záznam videa, které mu umožní „vidět“ jeho cestu kolem. Robot bude také schopen samostatně navigovat v domácnosti a odečítat údaje týkající se například pokojové teploty.

To, o čem zde mluvíme, je nová generace domácí robotiky.

Až do tohoto bodu běžní domácí roboti pouze vysávali podlahu. Vesta to změní.

Vesta, která je vybavena asistentem Alexa s aktivovanou umělou inteligencí (AI) společnosti Amazon, bude schopna přinést sklenici vody pro kohokoli v domě. Pomůže nám najít ztracený předmět, jako jsou ztracené klíče od auta. Rodič může dokonce požádat Vestu, aby našla děti a řekla jim, že je čas na večeři.

Ne, takto robot opravdu vypadat nebude, to je jen matoucí fikce.

Domácí robot Alexa se považuje za kolového robota s interním kódovým označením „Vesta“ (římská bohyně krbu). Vesta je v podstatě Alexa s tělem robota a vybavená kamerami. Na základě tohoto designu by se osobní asistent AI mohl pohybovat po domě kvůli další funkčnosti.

Vesta bude navíc integrována s dalšími zařízeními Amazon, jako jsou domácí reproduktor Echo a bezpečnostní zařízení Ring. To rozšíří služby Amazonu po celé domácnosti a pomůže to Amazonu učinit ještě důležitější plnění funkcí v našem každodenním životě.

Vzhledem k tomu, že Amazon definoval trh reproduktorů smartphonů se svým Amazon Echo - stále má asi 70% podíl na trhu - vidím Vesta jako přirozené rozšíření inteligentní domácnosti s umělou inteligencí.

Když přemýšlíte o domácí robotice, je iRobot velkým hráčem ve vesmíru. Společnost iRobot vyrábí oblíbené robotické vysavače Roomba. Společnost iRobot za poslední tři roky dosáhla tržeb přes 1 miliardu dolarů. A Roomba dělá jen vysávání a vytírání podlahy.

Takže si myslím, že Vesta se pro Amazon rychle stane multimiliardovým obchodem.

#amazon #robotika #robotizace #vesta

Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.