Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.03.2021 6 minut čtení

FIDELITY INTERNATIONAL a MOONFARE uzavřeli strategické partnerství

Společnosti Fidelity International a Moonfare spojily své síly ve strategickém partnerství, aby investorům rozšířily přístup k investování na neveřejných trzích.

Moonfare bude poskytovat profesionálním klientům společnosti Fidelity International v Evropě přístup k nabídce spravovaných fondů privátního trhu. Společnost Fidelity převezme minoritní kapitálový podíl a zaujme místo v dozorčí radě platformy Moonfare. Partnerství posílí ambice společnosti Fidelity International na alternativních trzích a prohloubí spojení Moonfare s předními manažery aktiv a bankami.

Společnosti Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým jměním klientů ve výši 706,3 mld. USD, a Moonfare, přední digitální investiční platforma pro investování na trzích s privátními fondy, ohlásily exkluzivní strategické partnerství v oblasti distribuce.

V rámci partnerství bude Moonfare prostřednictvím své digitální platformy poskytovat přístup k privátním trhům pro institucionální a velkoobchodní klienty společnosti Fidelity International. Jedná se o historicky první dohodu v oblasti správy aktiv a má vyhovět rostoucí poptávce investorů, kteří chtějí dosahovat atraktivních výnosů přidáním alternativních investičních strategií do svých portfolií.

Fidelity vloží do Moonfare minoritní podíl a současně jmenuje Christiana Stauba, výkonného ředitele Europe Fidelity International, do dozorčí rady Moonfare. Fidelity je prvním institucionálním investorem, který získává podíl v Moonfare. Tato společnost byla založena v roce 2016 a v roce 2020 byla zvolena podle LinkedInu jako jedna z „top“ desítky startupů v Německu.

Výhradní strategické distribuční partnerství bude zahájeno od dubna 2021 ve větší části Evropy, počínaje Německem, Švýcarskem, Itálií, Francií a Rakouskem, a bude se dále rozšiřovat i na další trhy. Kromě stávajících i budoucích klientů a partnerů Moonfare budou Fidelity a Moonfare společně poskytovat přístup k trhům privátních fondů profesionálním investorům, jakými jsou banky, správci rodinných financí a jejich poradci.

Partnerství reaguje na rostoucí poptávku po investicích na neveřejném trhu

Toto ohlášení je v souladu s nedávným posunem společnosti Fidelity směrem k soukromým úvěrům. Dál tak posiluje její rychle rostoucí škálu alternativních aktiv, v rámci níž už začala společnost nabízet fondy nemovitostního trhu. Platforma Moonfare klade důraz na výběr fondů, digitální přístup, nízká investiční minima (začínající už na částce 50 000 EUR) a struktura poplatků činí z Moonfare vhodného partnera pro Fidelity International.

My ve Fidelity máme ambice vybudovat v nadcházejících letech širší alternativní kapacity, zahrnující neveřejné trhy, nemovitosti a likvidnější alternativní strategie,“ uvedl Andrew McCaffery, globální ředitel pro investice, Fidelity International. „Naše partnerství s Moonfare, jejich platformou s otevřenou architekturou v kombinaci s novým týmem pro oblast privátních úvěrů, poskytuje silný základ pro budoucí růstové plány v oblasti nemovitostí a neveřejných trhů.“

Snaha o dosažení investiční dokonalosti v makroekonomickém prostředí

Pro ty, co alokují dlouhodobá aktiva, přináší globální dluhové zatížení a udržování negativních reálných sazeb vyšší riziko a nejistotu,“ doplňuje McCaffery z Fidelity. „Tradiční model 60/40 byl v poslední době zpochybněn a v důsledku toho začaly hrát důležitou roli v portfoliích investorů alternativní investice, například do private equity a dluhů, protože cílem investorů je diverzifikace a posílení dlouhodobých výnosů. Věříme, že se investiční alternativy stanou trvalou a rostoucí složkou při rozhodování o alokaci aktiv všech pokrokových investorů.

Fidelity International a její klienti, stejně jako Moonfare a naši investoři nikdy nepřestanou usilovat o dosažení investiční dokonalosti,“ uvedl zakladatel a generální ředitel Moonfare Steffen Pauls.Již od založení jsme propojovali naše klienty, přičemž někteří z nich jsou nejnáročnější investoři na světě, s předními fondy neveřejného trhu. Klienti Fidelity a celý tým společnosti dokonale zapadají do této skupiny.“

Atraktivní výnosy všem

Nejlepší private equity buyout fondy přinesly velmi atraktivní výnosy. V Morgan Stanley si všimli, že většina hodnoty je nyní tvořena na neveřejných trzích, což vysvětluje atraktivní výnosy předních venture capital fondů a růstových equity fondů, které podporují společnosti v jejich raných fázích. Private equity buyout fondy zaměřené na zralejší cíle přinesly ty z nejlepších výnosů, zejména v období uprostřed ekonomického zmatku: buyout fondy z období recese vybrané na základě doporučení manažerů z „value-creation“ týmu přinášejí investorům, podle analýzy od McKinsey & Company na základě dat z Preqin, ty nejlepší výnosy.

Po desetiletí byly tyto strategie a atraktivní výnosy dostupné jen několika vyvoleným, zejména bohatým institucím, penzijním, státním institucím a fondům životního pojištění. Moonfare a Fidelity budou spolupracovat na změně přístupu k alternativním investičním strategiím pro kvalifikované investory.

Dosud byly fondy neveřejného trhu dostupné pouze omezené skupině investorů,“ uvedla Eva Miklášová, Associate Director Fidelity International pro Českou republiku a Slovensko. „Cílem našeho partnerství s Moonfare je široce zpřístupnit tuto třídu aktiv. A to tak, že investorům poskytneme možnost investovat do nabídky alternativních aktiv, která je pečlivě připravena zkušeným týmem odborníků. Jedná se o přirozený vývoj našich obchodních aktivit.  Pokračujeme v poskytování nejlepší dostupné nabídky služeb a řešení pro naše klienty tak, abychom jim pomohli dosáhnout jejich finančních cílů.“

Upozornění na rizika

Hodnota investic a výnosu z nich může kolísat a investor může získat i méně, než vložil. Alternativní investování do neveřejných nástrojů, a zejména private equity investice prostřednictvím feeder fondů, jsou spekulativní a zahrnují vysoký stupeň rizika, a tak investoři, kteří si nemohou dovolit ztratit celou svou investici, by investovat neměli. Minulý výsledek není spolehlivým ukazatel budoucích výnosů.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím